Hyundai 2019 Santa Fe’nin Fiyatını Açıkladı

Hyundai Motor America, SE 2,4 modeli için 25.500 $ ‘dan başlayan yeni 2019 Santa Fe fiyatını açıkladı.

Yeni Santa Fe’nin ön kısmı Kona ve Nexo’dan esinlendi. Daha geniş basamaklı bir ızgara ve kompozit lambalarla, masgülen ve sert bir atmosfer yarattı. Hyundai, gelecekte piyasaya sürülecek yeni arabalara geniş basamaklı ızgaralar uygulamayı planlıyor. Farlar, diğer araçtaki yansımayı  azaltmak için alt tarafa yerleştirildi.

Ön gündüz sürüş ışığından arka lambasına kadar, kuyruk lambasına giden karakter çizgisinde, stabilite hissine sahip  bu ve yan kapının dibine derin dinamizm kazandırıyor. Arka taraf, ince üç boyutlu bir grafik arka lambasının uygulanması ve tampon üzerine bir dönüş sinyali yerleştirilmesiyle farklılaştırılmış.

İç mekan, etrafı sarılı bir gösterge paneli ve etrafındaki deri sargı sayesinde kalite duygusunu vurguluyor.

Ön panel ve ön kapı, yolcuları ve hava akımı kontrol kolunu entegre eden havalandırmayı konforlu bir şekilde kapatmak için bir yelkenli gibi tek bir yuvarlak hatla döşendi.

İç mekanın bir diğer özelliği, iki sıra ve üç sütun tabakasının serbestçe katlanabilmesi. İki koltuk sırasını tek tek daraltabilir ve bagajın altındaki üç sıralı koltukları katlayabiliyorsunuz.

Model araba, Hyundai’nin dört tekerlekten çekiş sistemi HTRAC’ı yedi koltuklu dizel 2.0 prestij triminde kullanan en üst model.

Yeni Santa Fe, 8 vitesli otomatik şanzıman ve R-MDPS (Arkadan çekişli elektrikli direksiyon), önden çarpışmadan kaçınma, şerit kalkış önleme, sürücü uyarısı ve uzun hüzme yardımı gibi aktif güvenlik teknolojileriyle donatıldı.

Sorento’dan biraz daha küçük

Aracın boyutu 4770 mm, genel uzunluk 1890 mm, yükseklik 1680 mm ve dingil mesafesi 2765 mm. Santa Fe’nin toplam uzunluğu ve dingil mesafesi sırasıyla 70 mm, 65 mm ve 10 mm arttı. Ancak, rekibi Kia Motors Sorento’dan biraz daha küçük (toplam uzunluk 4800mm, genişlik 1890mm, yükseklik 1685mm, dingil mesafesi 2780mm)

Her ne kadar koltuktan dizel-spesifik titreşim iyi hissetse de, bu seviyede titreşim ve gürültü anlaşılabilir. Gürültü ve titreşimi azaltmak için, Hyundai ses kalkanı ön camları uyguladı ve makine dairesine son kat malzemeleri ekledi.

Prototip, Euro 6’ya karşılık gelen ve maksimum 186 beygir gücüne ve maksimum 41.0 kg’lık bir torka sahip geliştirilmiş bir dizel R2.0 e-VGT motor ile donatılmış. Tolerans ağırlığı 1915 kg’dır ve kombine yakıt maliyeti 12.0km .

Daha dinamik ve güçlü bir beygir gücü istiyorsanız, 2,2 dizel (2.2 beygir gücü, 45.0 kg.m) veya 2.0 benzinli turbo (235 beygir gücü, 36.0 kg.m) nispeten yüksek bir çıkışla düşünmelisiniz.

Sürüş modu dört konfor, akıllı, çevre ve spor arasından seçilebilir ve gösterge paneli rengi ayarlara göre değişiyor. Baş üstü ekran, 8,5 inç görüntü boyutuyla çeşitli sürüş bilgileri sağlıyor.

Bir çok yeni güvenlik özellikleri var Santa Fe’de. Standart özelliklere ek olarak, ön koltuk yan hava yastıkları ve perde hava yastıkları, lüks yolcu bildirimi, emniyetli yardım, otoyol sürüş yardımı, arka çapraz çarpışma uyarısı ve arka taraf çarpışma uyarısı gibi altı hava yastığı bulunmakta.

Kullanışlı özellikler arasında tek sıralı bir havalandırma plakası ve iki veya daha fazla sıralı  USB şarj terminali, Smart Cruise Control, High Pass, KRELL Audio, Auto Depot ve 8 inçlik navigasyon bulunuyor.

Hyundai bütün 2019 Santa Fe için fiyatı da açıkladı

Dördüncü nesil model, pratik üstün teknolojiler, cesur dış görünüşler ve Hyundai SmartSense güvenlik ve rahatlık özellikleriyle donatılmış aile odaklı iç mekan sunuyor.

Hyundai Motor America, SE 2,4 modeli için 25.500 $ ‘dan başlayan yeni 2019 Santa Fe fiyatını açıkladı. Türkiye’de ise en az 250 bin TL dolaylarından satışa çıkacağı tahmim edeliyor.

2019 Santa Fe SE trimindeki yeni standart özellikler şunlar:

– İleri Çarpışma-Kaçınma Yardımı
– Kör Nokta Çarpışma-Kaçınma Yardımı
– Arka Çapraz Trafik Çarpışma-Kaçınma Yardımı
– Güvenli Çıkış Yardımı
– Şerit Takip Asistanı
– Sürücü Dikkat Uyarısı
– Stop ve Go ile Akıllı Seyir Kontrolü
– Yüksek Işın Yardımı
Bolder tasarımı
Artan görünürlük, kabin ve depolama alanı
Boşta Dur ve Git
Sekiz ileri otomatik şanzıman
Kombine edilmiş 25 mpg’lik geliştirilmiş EPA tahmini yakıt ekonomisi
Park yardımlı dikiz monitörü
Android Auto ™ ve Apple CarPlay ™
Çift ön ve arka 2.1 amper USB şarj bağlantı noktaları

Beş kişilik Santa Fe Sport’a şimdi Santa Fe deniyor. Şu anki uzun dingil mesafesi, üç sıralı, Santa Fe adı verilen yedi kişilik model, 2019 yılı model  için Santa Fe XL olarak değiştirilecek. Yepyeni bir üç sıralı, sekiz yolcu SUV şu anda geliştirilmekte ve tamamen yeni bir isim taşıyacak.

Hyundai Motor America kurumsal ve dijital planlama başkan yardımcısı Mike O’Brien,  “Yeni Santa Fe, İleri Çarpışma-Kaçınma Asistanı, Kör Nokta Çarpışma-Kaçınma Yardımı ve Arka Çapraz-Trafik Çarpışma-Kaçınma gibi yeni standart özellikler ile güvenliğe olan bağlılığımızın altını çiziyor.  Araçlarımıza önemli güvenlik özelliklerinin cazip fiyatlarla benimsenmesinde lideriz. Aileler Santa Fe’nin teknolojisini iç mekanı ve çarpıcı görünümlerini gerçekten takdir edecekler.” Dedi.

model

Güç aktarma

MSRP *

SE 2.4

Ön Tekerlekten Çekiş

$ 25,500

SE 2.4

Tüm tekerlekten çekiş

$ 27.200

SEL 2.4

Ön Tekerlekten Çekiş

$ 27.600

SEL 2.4

Tüm tekerlekten çekiş

$ 29.300

SEL Plus 2.4

Ön Tekerlekten Çekiş

$ 29.800

SEL Plus 2.4

Tüm tekerlekten çekiş

31.500 $

Sınırlı 2.4

Ön Tekerlekten Çekiş

$ 32.600

Sınırlı 2.4

Tüm tekerlekten çekiş

$ 34.300

Ultimate 2.4

Ön Tekerlekten Çekiş

$ 35.450

Ultimate 2.4

Tüm tekerlekten çekiş

$ 37.150

Sınırlı 2.0T

Ön Tekerlekten Çekiş

34.200 $

Sınırlı 2.0T

Tüm tekerlekten çekiş

$ 35.900

Ultimate 2.0T

Ön Tekerlekten Çekiş

$ 37.100

Ultimate 2.0T

Tüm tekerlekten çekiş

$ 38.800

Hülya Karahan
istanbulpostcomtr@gmail.com

1 Comment