Hyundai, DeepGlint ile “Yapay Zeka” İçin Ortaklık Kurdu

Hyundai Motor, CES ASIA 2018’de bir kez daha ileri bir adım attı.

Hyundai, sorunsuz bir şekilde bağlı bir otomotiv deneyimi yaratmak için Yapay Zeka (AI) verilerini ve analizlerini kullanmak üzere, Çin’in önde gelen  Bilgi İletişim Teknolojileri (ICT) şirketleriyle ortaklıklar kurdu.

Sadece müşteri deneyimini geliştirmekle kalmayıp, aynı zamanda sosyokültürel ihtiyaçları da ele alma çabasının bir parçası olarak Hyundai, güvenlik ve ulaştırma pazarı için AI ürünleri ve çözümleri sağlayan lider Çin AI şirketi DeepGlint ile stratejik bir ortaklık kurdu.

Yeni ortaklık, Hyundai Motor’un üretim, robot, perakende ve müşteri deneyimlerinde rekabet avantajı elde etmek için yapay zeka uygulamasını sağlayacaktır.

Hyundai yaptığı açıklamada, “Vizyonumuzu gerçeğe dönüştürmek ve inovasyonumuzu daha da ileriye taşımak için, birden çok endüstride en yaratıcı ve en parlak işletmelerle çalışmayı hedefliyoruz. Boyut ve endüstriden bağımsız olarak, Hyundai bölgeler arasında şbirliğine ve ortaklığa açıktır ve Çin, geleceğimizi şekillendiren çığır açan çözümlere yol açacak fırsatları gördüğümüz yerdir.” Dedi.

Hyundai Motor Şirketi Başkan Yardımcısı Euisun Chung, “AI yeteneklerini güçlendirmenin yanı sıra, Hyundai, yeni yakıt hücresi elektrikli aracı NEXO ile ileri teknolojide liderliği sergiliyor. İlk olarak Ocak ayında CES 2018’de piyasaya sürülen NEXO, Hyundai’nin en gelişmiş sıfır emisyonlu aktarma organlarına, üstün konforuna, sürücü destek teknolojilerine ve hava arıtma sistemi gibi çevre dostu özelliklere sahip”

Ayrıca Hyundai, Hyundai’nin enerji kontrolünü, ev bahçesini ve teknolojisini kullanarak hava temizleme sistemini görecekleri “Yakıt Hücresi Evi” ni tanıtacak. Ayrıca Hyundai, NEXO tarafından kullanılan ince toz arıtma performansını da sergileyecek.

Hyundai’nin son gelişmeleri, 13-15 Haziran 2018’den Şanghay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nin N5 Salonu’nda 5016 numaralı stantta tanıtacak.

Hülya karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

29 Comments