İlkbaharda Nereye Tatile Gidilir?

Umman

Umman Sultanlığı, her Mart ayında çiçek açar ve Jebel Akhdar’ı (aynı zamanda Yeşil Dağ olarak da bilinir) örten Şam gülleri çiçek açmaya başlar. Yaklaşık 90 çiftlik buradaki pembe çalılar konusunda uzmanlaşmıştır, ki bu da dünyanın dört bir yanındaki parfüm üreticilerinin şafak vakti ellerinde topladıkları kadar değerlidir. Uçsuz bucaksız çiçeklerle çevreleyin ve uçurumdaki Alila Jabal Akhdar’ın süitinde aşağıya bakın. Gün batımını uygun şekilde adlandırılan Rose Lounge’dan daha iyi izlemek için dağların ve boğazların manzarasını seyredebilirsiniz.

San Diego, CA
Sunny San Diego, ziyaretçilerine tavernaları ve plajları ile uzun zamandır ziyaretçi çekiyor. Bu, eyaletteki en iyilerinden birine ev sahipliği yapıyor. Ve 12 ila 13 saatlik bir bahar gün ışığında, keşfedilecek çok zamanınız olacak. Yöre halkı, Aqui es Texcoco’da yavaşça pişirilmiş kuzu taco’larını ya da sınırın güneyindeki Tacos El Gordo De Tijuana’yı kaçırmaz. Yemeğinizi tüketmek için, dalgaların kumtaşı kayalıklara yol açtığı veya muazzam Balboa Parkını keşfettiği La Jolla Koyu’ndaki mağaralara inin.

Maldivler
Hint Okyanusu’ndaki bu ada kümesinin balayına dönüşmesinin bir sebebi var: 80’li yılların en düşük sıcaklıklarında seyrediyor ve kasım ayında yağmur yağan mevsimde yağmur yağıyor. Bununla birlikte, en iyi hava, ocaktan mart ayına kadar, suyun en sakin olduğu ve gökyüzünün daimi bir safir-mavi olduğu dönemdir.

Fas

Afrika’nın kuzeybatı kıyısında bulunan Mağrip, Fas, Tunus, Cezayir ve Libya’nın çevrelerini kapsayan Atlas Dağları’nın içinde ve çevresinde yer alıyor. Bu bölgeyi keşfetmek için en uygun zaman, 70’li yıllarda balya ve gevrek sıcaklıklar ile nisan ayıdır. Kalabalık olan Bab Doukkala pazarı, muazzam Koutoubia Camii veya sadece şehrin 3.000 ya da öylesine dar sokaklarından birinde gezinme şansı için Marakeş’e gidin. Daha yetişkinlere yönelik bir yolculuk için, yerine Rolling Stones ve Paul Bowles’ın bir zamanlar özel olarak yanıltmaya başladıkları, eski moda bir saklanma olan Tangier’e (resimde) yöneltin.

Tokyo, Japonya
Binlerce kiraz ağacının ya da sakura’nın her baharda çiçek açtığı ve kışın sona erdiği Tokyo’ya yapılan uzun mesafeli bir yolculuğa teşvik. (1 Nisan Japonya’daki akademik ve mali yılların başlangıcıdır.) Hanami olarak bilinen çiçeklerin tadını çıkarma ritüeli (kelimenin tam anlamıyla ‘çiçeklere bakmak’): Yerel gibi yapmak için mevsimlik bir bento kutusu al bir süpermarket ve şubelerin altında açık havada öğle yemeği için bir parka gidin. Ueno Park popüler, ancak genellikle aşırı kalabalık, bu yüzden Shinjuku Gyoen’i alternatif olarak deneyin.

Glasgow, İskoçya
Edinburgh, İskoç başkenti olabilir, ancak Glasgow ülkenin fiili kültür başkenti. Burada İskoç Operası, İskoç Balesi, İskoçya Ulusal Tiyatrosu ve Kelvingrove gibi dünyaca ünlü müzeler ve galerileri bulacaksınız. Temps 60’lı yıllarda geldiğinde ve yaz turistleri henüz şehri vurmadığı Mart, Nisan veya Mayıs’ta ziyaret.

Buenos Aires, Arjantin
Buenos Aires, Kuzey Yarımküre türleri için bir kış güneş lekesi olarak popüler, ancak muazzam Porteño yaz kenti rahatsız edici keşfetmek yapabilirsiniz. Bunun yerine sonbaharda nisan ayında başlayıp, 60’lı ve 70’li yıllarda hafifçe dönerek ve gündüz sıcaklıkları ile birlikte geliyor (daha serin akşamlar için hafif bir kazak getirin). Kentin, Tribeca Film Festivali’ne (BAFICI) yıllık cevabı, şehri 11-22 Nisan tarihleri arasında İspanyol dil ikamet sinemasının merkezine dönüştürürken, Nuestros Caballos (4-8 Nisan), Arjantin’in at yapımı ilk kültürünü deneyimleme şansı sunuyor.

Amsterdam, Hollanda
Yıllık Kral Günü (veya Koningsdag) kutlamaları, her yıl nisan ayında son cumartesi günü Hollanda’yı süpürür. (Şu anda kralın gerçek doğum gününün resmi, Kral Willem-Alexander.) Festivaller, bir önceki akşam sokak partileriyle başlar ve ertesi gün biblolar ve yiyecek satan büyük bit pazarlarıyla devam eder. Sadece uyum sağlamak istiyorsanız, bazı oranje kıyafetleri topladığınızdan emin olun: Hollandalılar kendilerini gün boyunca kendi ulusal renklerine yerleştirirler. Daha iyi? Nisan zirvesi lale mevsimi işaretler, bu yüzden renk cümbüşü ilk baharla birlikte geliyor.

14 Comments