İngiliz Askerleri Nazi Selamı Verdi

iiiiiiiiiAfganistan’da görevli iki İngiliz askerinin, İngiliz Milletler Topluluğu’nu temsil eden bayrağa karşı Nazi selamı vermesi Londra’da tepkiye neden oldu.

Fotoğrafın internette yayınlanmasından sonra bir açıklama yapan İngiliz milletvekili John Mann, bu davranışı yapan cahillerin Auschwitz Müzesi’ne gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Nazi selamını eleştiren subay ve emekli askerler, bu sorumsuz davranışı yapan askerlerin 2. Dünya Savaşı’nda Nazizm’e engel olmak için hayatını feda edenlerin kutsal hatırasına zarar verdiklerini belirttiler.

İngiliz Savunma Bakanlığı olay ile ilgili The Mail gazetesine yaptığı açıklamasında, askerlerin komutanları tarafından sorgulandığını ve böyle sorumsuz davranışların  İngiliz ordusunda yeri olmadığını belirtti.

 

2 Comments

  • 부산출장 Reply

    25 January 2021 at 07:00

    Greetings! Very helpful advice within this post! It’s the little changes that make the largest changes. Thanks for sharing!

  • Janette Depedro Reply

    25 January 2021 at 23:31

    Thanks , I’ve recently been searching for info about this topic for ages and yours is the greatest I have discovered so far. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

Leave a Comment