İngiliz Basınında Bilic Günün Adamı

bbbbManchester City’i 2-1 yenen Slaven Bilic: “Arsenal ve Liverpool’u yenmekten daha zor oldu”
Sunday Express: “Slaven Bilic henüz en büyük teknik direktör değil ama en büyük sonuçları alan bir teknik adam”
Slaven Bilic Premier Lig’de harikalar yaratıyor. İngiliz basını Arsenal ve Liverpool’dan sonra West Ham’ın Manchester City’i de yenmesi üzerine Hırvat hocayı göklere çıkarttı.

Slaven Bilic’in imkansızları yaptığını yazan yüksek tirajlı Sunday Express, “Paranın satın alamayacağı şeyler var.West Ham karşısında üç puanı almak gibi. Premier Lig tarihinde en pahalı takım seçilen Manchester City 300 milyon sterlin değerindeki 11’i ile sahaya çıktı ve kaybetti.

Kulübün 11 maçta yenilmeme rekoru da gitti. Yolun kralları West Ham gene imkansızı yaptı. Slaven Bilic Premier Lig’in en büyük teknik direktörü olmayabilir ama en büyük sonuçları alan bir teknik adam. Sadece 6 Premier Lig maçında takımın sorumlusuydu fakat dışarda oynadığı Arsenal, Liverpool ve şimdi de Manchester City maçlarını kazanarak hat-trick yaptı. Bu belki de West Ham’da 1966 Dünya Kupası finalinden bu yana yapılan en büyük hat-trick. Takımın dışardaki rekoru yüzde 100. West Ham imkansızları gerçekleştirmekte uzmanlaştı” yorumunu yaptı.

1 Comment