İngiltere’de İnsan Vücudu Üzerinde Gizli Deneyler Yapılıyor!

imagesİngiliz Mail on Sunday gazetesi, İngiltere’de insan vücudu parçaları üzerinde gizli deneylerin yapıldığını iddia etti. Deneylerin, Savunma Bakanlığı için yapıldığını ileri sürdü.

Gazete dondurulmuş insan vücudu parçalarının Londra’ya ABD’den getirildiğini belirtti. Ardından Londra İmparatorluk Koleji’nin (Imperial College London) Tıp Fakültesi’ne teslim edildiği ifade edildi. Burada öğrencilerin gelen malzemeyi inceleyerek deney yaptığı kaydedildi.

Kolej yönetimi ve Büyük Britanya hükümeti, insan vücudu parçaları üzerinde yapılan çalışmaların, yüzlerce Britanyalı askerin Afganistan’da ölümüne ve yaralanmasına yol açan el yapımı bombaların patlaması sonucu meydana gelen yaralanmaların niteliğini tespit etmek için önemli olduğunu açıkladılar.

Öte yandan uzmanlar, bu çalışmaların yasal ve meşru olarak nitelendirilemeyeceğini kaydediyor. Birincisi, bu parçaların kime ait olduğu bilinmiyor. İkincisi, ölenlerin yakınlarından izin alınıp alınmadığına şüpheyle bakılıyor. Son olarak vücut parçalarının sonra nasıl toprağa verildiği ve yakınlara bilgi verilip verilmediği de bilinmiyor.

 

22 Comments