İnternet Üzerinden İş Bulmak Daha Kolay!

Blog-pic-woman-on-cell-laptop-10802986ABD’de kapı kapı dolaşıp, gazete ilanlarından iş aramak artık geçmişte kaldı. Şimdilerde iş arayanların adresi Internet. Georgetown Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre üniversite mezunları için iş aramak günümüzde çok daha kolay. Araştırmayı yapan Akademisyen Tony Carnevale, Amerika’nın Sesi’ne Skype üzerinden şunları söyledi: “Boş pozisyonların %80’i Internet üzerinden ilan ediliyor.”
 
Mali krizin en derin olduğu dönemde işsizlerin sayısı 10 milyona yükselmişken her ay iki milyon açık pozisyon ilan ediliyordu. Ancak mali krizin etkisi azalmaya başlayınca sayı artmaya başladı: “Şimdi her ay 3 milyon 700 bin iş ilan ediliyor. Kriz tamamen sona erdiğinde bu rakam beş milyonu aşacak.”

Araştırmaya göre, bilim, teknoloji ve mühendislik dalları en fazla iş imkanı sunan alanlar arasında. Bu alanlarda ilk kez işe girenler saat başına 45 dolara kadar maaş alabiliyor. Uzmanlar her beş yılda bir iş değiştirmenin de kariyer planlaması açısından gerekli olduğunu söylüyor.

4 Comments