Irak Başbakanı İbadi Tereddüt Etmeden Vururum Dedi

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi yaptığı açıklamada, Irak’ın Suriye’deki IŞİD hedeflerini, eğer izin verilirse komşu ülkelerdeki hedeflerini de vurmaya devam edeceklerini söyledi.

İbadi Süleymaniye’deki bir konferansta yaptığı açıklamada, devletlerin egemenliğine saygı duyduğunu ve Suriye topraklarında saldırmak için Suriye’den onay aldığını söyledi.

İbadi “Komşu ülkelerdeki teröristlerin pozisyonlarına son vermekten tereddüt etmeyeceğim, onlarla savaşmaya devam edeceğiz” dedi.

İbadi, 24 Şubat’ta Bağdat’taki bombalı saldırılara misilleme olarak Suriye topraklarındaki İŞİD mevzilerini hedefleyen ilk Irak hava saldırısı başlatmıştı.

Irak Başbakanı dün yaptığı açıklamada, “DEAŞ militanlarının önünde iki seçenek var. Ya teslim olacaklar ve yargılanacaklar ya da öldürülecekler. Kaçma şansları da yok denecek kadar geçiş yollarının neredeyse tamamını kapatıyoruz.” dedi.

Irak’ta ordu güçlerinin bugün Musul’un batısındaki Tayaran Mahallesi’nde Türkiye’nin Musul Başkonsolosluk binasının da bulunduğu bölgeyi tamamen kontrol altına aldığı bildirilmişti. Ayrıca sabahın erken saatlerinde DEAŞ‘a karşı saldırıya geçen güvenlik güçleri, hükümet binalarının yer aldığı Devvase ile Ed-Dendan Mahallesi’nde büyük oranda kontrolü ele geçirdi.

Irak Hava Kuvvetlerinin Musul operasyonunu sürdürebilecek sayıda savaş uçağına sahip olduğunu kaydeden Irak Hava Kuvvetleri Komutanı Hamid Maliki, “DEAŞ, Musul’da 1 ila 1,5 ay içinde bitirilecek ve kent kurtarılacak” ifadesini kullanmıştı.

Irak Ordusu Musul’un batı yakasında IŞİD terör örgütüne operasyonlarına devam ederken sivil tahliyeleri de sürüyor. Çatışmaların yoğunlaşması bir yandan sivillerin de hızla bölgeyi terk etmelerine neden oluyor.

5 Comments

 • lace front wigs Reply

  23 January 2021 at 09:25

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: istanbulpost.com.tr/irak-basbakani-ibad-tereddut-etmeden-vururum-dedi/ […]

 • i loved this Reply

  09 February 2021 at 21:56

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: istanbulpost.com.tr/irak-basbakani-ibad-tereddut-etmeden-vururum-dedi/ […]

 • roofing contractor Rancho Cordova Reply

  15 February 2021 at 11:05

  … [Trackback]

  […] There you will find 98863 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/irak-basbakani-ibad-tereddut-etmeden-vururum-dedi/ […]

 • бинанс регистрация Reply

  20 February 2021 at 03:45

  … [Trackback]

  […] Here you will find 68904 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/irak-basbakani-ibad-tereddut-etmeden-vururum-dedi/ […]

 • Casino Reply

  23 February 2021 at 06:41

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/irak-basbakani-ibad-tereddut-etmeden-vururum-dedi/ […]

Leave a Comment