Irak Başbakanı İbadi, Barzani ve Talabani İle Görüştü

Irak Başbakanı Haydar el İbadi’nin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani ve eski Irak Cumhurbaşkanı ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) lideri Celal Talabani ile ayrı ayrı görüştüğü bildirildi.

Irak Başbakanı İbadi, Mesud Barzani ile Erbil’de görüşme gerçekleştirdi. İbadi’nin ofisinden görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, güvenlik güçlerinin Musul’daki ilerlemesi ve Bağdat ile IKBY arasındaki ortak çalışmaların güçlendirilmesinin ele alındığı belirtildi.

Sputnik’te yer alan habere göre, ülkenin içinden geçtiği zorluklara karşı siyasi söylemin birleştirilmesi çağrısı yapıldığı ifade edilen açıklamada, “Görüşmede, iç göçmenlerin durumuyla ilgili daha fazla çabanın harcanmasının yanı sıra güvenlik güçleriyle Peşmerge arasındaki koordinasyona da vurgu yapıldı” ifadelerine yer verildi.

İbadi’nin, Barzani ile görüşmesinin ardından Süleymaniye’ye geçerek KYB lideri Celal Talabani ve ardından da partinin üst düzey yetkilileriyle bir araya geldiği kaydedildi.

İbadi’nin KYB yetkilileriyle görüşmesinde, geçmiş dönemlerde yaşanan çatışma ve anlaşmazlıklara geri dönmemek için siyasi partilerle iş birliğine değinildiği ifade edilen açıklamada, IKBY’nin durumunun Irak’ın durumundan bağımsız olmadığı ve askıda bulunan konulara çözüm yollarının bulunmasına vurgu yapıldığı aktarıldı.

4 Comments

 • buy arimidex Reply

  18 January 2021 at 16:44

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/irak-basbakani-ibadi-barzani-ve-talabani-ile-gorustu/ […]

 • replica rolex Reply

  23 January 2021 at 09:40

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: istanbulpost.com.tr/irak-basbakani-ibadi-barzani-ve-talabani-ile-gorustu/ […]

 • boatwatches.com Reply

  23 January 2021 at 18:42

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/irak-basbakani-ibadi-barzani-ve-talabani-ile-gorustu/ […]

 • Coleen Uselman Reply

  02 March 2021 at 00:32

  I am interested in more info. How can I reach you? I love sucking dick btw hmu

Leave a Comment