İran Cumhurbaşkanı: ABD Bizimle Bakkal Pazarlığı Yapıyor!

imagesİran resmi ajansı İRNA’nın haberine göre İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani başkent Tahran’da ülkesinin Batılı ülkelerle yaptığı nükleer anlaşmayla ilgili ilginç bir yorumda bulundu!

Nükleer müzakerelerde nihai anlaşmaya varmak için şartların uygun olduğunu belirten İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “Ancak ABD aşırı isteklerinden vazgeçmeli” dedi.

“Karşı taraf müzakerelerde anlaşmaya varmak için siyasi irade ortaya koyar ve aşırı isteklerinden vazgeçerse koşullar nihai anlaşmaya varmak için uygun. İran, halkının haklarını garanti altına alacak ve bölgeyi istikrara kavuşturacak bir anlaşma için çaba gösteriyor.’Bakkal Pazarlığı Gibi’

Nükleer müzakereler için belirlenen son tarih 24 Kasım’a 4 gün kala, İran ile BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ABD, Rusya, İngiltere, Fransa, Çin ile Almanya’nın oluşturduğu 5+1 grubu Avusturya’nın başkenti Viyana’da kapsamlı anlaşmaya varmak için görüşmelerini sürdürüyor.

3 Comments

 • automated testing tools open source Reply

  07 February 2021 at 22:21

  … [Trackback]

  […] Here you can find 89628 more Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/iran-cumhurbaskani-abd-bizimle-bakkal-pazarligi-yapiyor/ […]

 • Digital Transformation Company Reply

  14 February 2021 at 03:56

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/iran-cumhurbaskani-abd-bizimle-bakkal-pazarligi-yapiyor/ […]

 • vreyrolinomit Reply

  26 February 2021 at 14:51

  I got what you intend, thanks for posting.Woh I am thankful to find this website through google.

Leave a Comment