İran dini lideri Çağrıda Bulundu: “İsrail yok edilsin!”

28111İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney geçtiğimiz hafta İsrail’in yıkılması çağrısında bulunurken, ‘barbar’ Yahudi devletinden kurtulmanın tek çaresinin yok edilmesi olduğunu dile getirdi.

İran’ın ruhani lideri Ayetullah Hamaney, cumartesi Twitter hesabından #handsoffalaqsa (El Aksa’dan elini çek!) hashtag’iyle yaptığı paylaşımda, Mescid-i Aksa’da yaşanan gerginliklere değinerek, Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilerin silahlandırılması çağrısını yineledi. Hamaney attığı tweet’te, “Her türlü suçu işlemekten geri kalmayan barbar, bebek katili İsrail rejiminden kurtulmanın tek yolu yok edilmesidir” yazdı. Hamaney diğer bir tweet’te de, “Batı Şeria tıpkı Gazze gibi silahlandırılmalı. Filistinlilerin dostları Batı Şeria’daki insanların silahlandırılması için ellerinden geleni yapmalılar” ifadelerine yer verdi.

Hafta sonunda İran’ın nükleer programı ile ilgili müzakereler için Umman’a giden ABD Dışişleri Bakanı John Kerry pazartesi gecesi Netanyahu’yu arayarak hem nükleer görüşmelerle ilgi bilgi verdi hem de Hamaney’in tweet’inin ‘şok edici ve kabul edilemez’ olduğunu belirtti.

1 Comment

  • Digital Transformation Reply

    16 January 2021 at 15:02

    … [Trackback]

    […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/iran-dini-lideri-cagrida-bulundu-israil-yok-edilsin/ […]

Leave a Comment