İran: Esad’ın siyasi geleceği kırmızı çizgimiz”

hhhhİran Türkiye ile Rusya arasındaki gerilimin düşürülmesi gerektiğini söyledi. İran dini lideri Hamaney’in başdanışmanı Velayeti, “Esad’ın siyasi geleceği kırmızı çizgimiz” dedi.

 
İran din lider Ayetullah Ali Hamaney’nin başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Tahran’ın Ankara ile Moskova arasındaki gerilimi düşürmek için çabalayacağını belirtti.

“Bölgede gerilimi tırmandırmanın yararı yok. Taraflardan herhangi birini desteklememeliyiz” diyen Velayeti, İran’ın iki ülke arasındaki gerilimi düşürmek gibi bir görevinin olduğunu söyledi.

Suriye krizine de değinen Ali Ekber Velayeti, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın siyasi geleceğinin Tahran için “kırmızı çizgi” olduğunu belirtti.

İran din lider Ayetullah Ali Hamaney’nin başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, “Beşşar Esad İran’ın kırmızı çizgisidir. Çünkü Suriye halkı tarafından seçildi” dedi.

Başdanışman Velayeti, Suriye halkının kendi geleceğini belirlemesi gerektiğini, Suriye sınırları dışında hiç kimsenin Suriye halkı için seçim yapamayacağını iddia etti.

19 Comments