İran’ın Dini Lideri: “Anlaşma Tamam Değil Amerika Yanlış İddialar Ortaya Atıyor”

hamanİran’ın dini lideri Ali Hamaney, 2 Nisan’da imzalanan ön anlaşmaya karşın nihai anlaşmanın “garanti” olmadığını söyledi. Hamaney, ABD’yi ön anlaşmayla ilgili yanlış iddialar ortaya atmakla suçladı.

 
İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, 2 Nisan’da P5+1 devletleri ile İran arasında varılan ön anlaşmayla ilgili konuştu. Devlet televizyonunda yayımlanan konuşmasında ABD’denin “şeytani” niyetlerine karşı dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Hamaney, geçen hafta imzalanan ön anlaşmaya ne karşı olduğunu ne de savunduğunu ifade etti.

Hamaney, “Şu ana kadar olan, bir anlaşma yapılmasını veya bir anlaşma için görüşmeler yapılmasını garanti altına alıyor, yapılacak anlaşmanın içeriğini değil. [Ön anlaşma] müzakerelerin devam etmesini ve bir anlaşmaya varılmasını sağlamayı da garanti etmiyor” diye konuştu.
Ayetullah Ali Hamaney de İran Devlet Başkanı Hasa Ruhani gibi, anlaşmaya varıldığı takdirde İran’a yönelik yaptırımların aynı gün kalkması gerektiğini savundu. Hamaney, “Yaptırımların kalkması başka süreçlere bağlanacaksa neden müzakerelere başladık” diye sordu.
İran’la P5+1 arasında 2013’te varıldığı söylenen anlaşma konusunda da iki ülke anlaşmanın şartları konusunda farklı açıklamalar yapmıştı.

5 Comments

 • best replica watches Reply

  14 January 2021 at 21:37

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/iranin-dini-lideri-anlasma-tamam-degil-amerika-yanlis-iddialar-ortaya-atiyor/ […]

 • HIS H787F2G2M manuals Reply

  22 January 2021 at 05:04

  … [Trackback]

  […] Here you can find 1190 more Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/iranin-dini-lideri-anlasma-tamam-degil-amerika-yanlis-iddialar-ortaya-atiyor/ […]

 • wigs for women Reply

  22 January 2021 at 17:27

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/iranin-dini-lideri-anlasma-tamam-degil-amerika-yanlis-iddialar-ortaya-atiyor/ […]

 • zortilonrel Reply

  08 February 2021 at 02:31

  I have recently started a web site, the info you provide on this site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 • situs slot joker123 Reply

  18 February 2021 at 08:12

  Good post. I learn something new and challenging on sites
  I stumbleupon everyday. It will always be useful to read articles from other
  authors and use something from their web sites.

Leave a Comment