Irkçı Lider Göçmenler İçin Çazümü Buldu: Ebola Virisü!

jean-marie-le-penFransız aşırı sağcı siyasetçi Jean-Marie Le Pen, Fransa’nın göçmen sorununun Ebola virüsü ile kolayca çözülebileceğini söyledi.

Le Monde’un haberine göre; Fransız Ulusal Cephe’nin kurucusu ve eski başkanı, ayrıca yabancı düşmanlığıyla tanınan Jean-Marie Le Pen, Ebola virüsünün Fransa’nın göçmen sorununu çözeceğini ifade ettiği ırkçı açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Marsilya’daki bir toplantıdan önce, nüfus artışı hakkında konuşan ve Fransa’daki göçmen artışının ülkenin nüfus bileşiminde büyük değişiklikler yaratma tehlikesi bulunduğunu söyleyen Le Pen, “Mösyö Ebola, 3 ay içinde bütün bu sorunlardan bizi kurtarabilir.” dedi. Avrupa’nın nüfusunun, azalan doğum oranı sebebiyle değişime uğradığını belirten Le Pen, nükleer savaşlar gibi Ebola’nın da kötü bir felaket olduğunu ve nüfustaki değişimi “doğal olarak” düzene sokacak bir yapıda olduğunu söyledi.

Sosyalist hükümet sözcüsü Stephane Le Foll ise Ebola salgınının büyük bir karmaşayı tetikleyeceğini ifade ederek, söylenenleri “kabul edilemez” olarak nitelendirdi.

Adını Afrika’daki bir nehirden alan Ebola virüsü, insanlarda ve insan dışı primatlarda viral hemorajik ateş şeklinde ciddi hastalık formlarına yol açıyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından 4. Risk Grubu Patojen olarak kabul edilen virüs, kontrol altına alınmazsa ölümcül salgınlar görülmesine sebep oluyor.

2 Comments