“IŞİD Nazilerden Daha Kötü”

uuuuABD’nin resmi daveti üzerine IŞİD’e karşı devam eden hava harekatına katılmanın yasal dayanakları konuşulan Avustralya’da Başbakan Tony Abbott terör örgütünün Nazilerden daha kötü olduğunu belirtti.

 
Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) resmi daveti üzerine IŞİD’e karşı devam eden hava harekatına katılmanın yasal dayanakları konuşulan Avustralya’da Başbakan Tony Abbott terör örgütünün Nazilerden daha kötü olduğunu belirtti.

 
Koalisyon güçlerince Suriye’deki IŞİD hedeflerine karşı sürdürülen operasyonlara katılmak için gelecek hafta karar alması beklenen Avustralya’da Başbakan Abbott 2GB radyosuna açıklamalarda bulundu.

 
Abbott, IŞİD ile Nazileri kıyaslayarak “Naziler çok korkunç şeyler yaptı fakat onlar yaptıklarını gizlemek için biraz utanç duygularına sahipti ve saklamaya çalıştılar. Bu insanlar yaptıkları kötülüklerle övünüyor” ifadelerini kullandı.

 
Yaklaşık bir yıldır Irak’taki IŞİD hedeflerini vuran Avustralya, Suriye operasyonuna katılmak için yasal zeminin olup olmadığı konusunda karar verecek.

 

 

5 Comments