IŞİD liderinin Eşi Anlattı: Üniversite Profesörüydü

sajaIŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’nin eski eşi, “Bağdadi ailesine bağlı üniversite profesörüydü” dedi.

Bağdadi’nin eski eşlerinden olan ve evlilikleri sadece 3 ay süren 28 yaşındaki Saca Hamid El Dulaimi, “Ben normal ve ailesine bağlı bir kişiyle, üniversite profesörüyle evlendim. Hiçbir direniş hareketine katılmadı” ifadelerini kullandı.

Suriye- Lübnan sınırındaki adı verilmeyen bir noktadan İsveç’in Expressen gazetesine özel röportaj veren 4 çocuk annesi El Dulaimi, evliliklerinin şefkat dolu olmadığını söylese de çocuklarının Bağdadi’yi kahraman gibi gördüğünü anlattı.

Görücü usulüyle evlenen El Dulaimi, Bağdadi’nin çok gizemli biri olduğunu söyledi.

​“Onunla normal konuşmak mümkün değildi. Onu sevmiyordum, onunla mutlu değildim ve ondan ayrıldım” diye konuşan El Dualimi, 1 aylık hamileyken de evden kaçtığını anlattı.

Kızı Hagar’ı dünyaya getirdikten sonra 2009’da Bağdadi’nin kendisini geri döndürmeye çalıştığını söyleyen El Dulaimi, “En son o zaman görüşmüştük. Geri dönmek isteyip istemediğimi sormuştu. Ama ben çoktan kararımı vermiştim” dedi.

Çatışmalardan kaçıp yasadışı yollarla Lübnan’a gittiğinde şoke edici haberi aldığını belirten El Dulaimi,şöyle devam etti:

“Orada bana Bağdadi’nin fotoğraflarını gösterip onu tanıyıp tanımadığımı sordular. Evlendiğim adam oydu. Ama dünyanın en tehlikeli adamıyla evlendiğimi 7 yıl sonra öğrenmek büyük şoktu. Öfkeden camı çerçeveyi indirdim.”

Suriye’de Kaide bağlantılı Nusra Cephesi’nin elindeki bölgelere gitmesine izin verilmesine rağmen Beyrut’ta kalmayı tercih ettiğini dile getiren El Dulaimi, “Her Arap kadınının hayali, medeniyet ve özgürlüğün evi Beyrut’ta yaşamaktır” diye konuştu.

6 Comments