İspanya’dan Şok Tasarı: 1Milyon 500 bin Müslümanı Fişleniyor

Spain-Muslims1Fransa’da 17 kişinin ölümüne neden olan kanlı saldırılar nedeni ile radikal dincilere karşı şok bir plan hazırlığı içine giren İspanyol hükümetinin hazırladığı yeni kanun tasarısı tartışmaları da beraberinde getirdi.
“Cihatçılara karşı şok plan” başlığı altında hazırlanan tasarıda, komşular, öğretmenler ve hatta doktorlar bile çevresinde gördüğü, eğitim verdiği veya muayene ettiği radikal dincileri en yakın yetkiliye ihbar edebilecek. Bu kişiler aynı zamanda dedektör görevi yapacak ve çevresindeki genç yaştaki Müslümanların radikal eğilime olup olmadığına karar verebilecek.

İspanya’da yaşayan yaklaşık 1 milyon 500 bin Müslümanı töhmet altında bırakacak olan bu tasarının amacının cihatçı gençlerin önüne geçmek olduğu iddia edildi.

İspanya Devlet Güvenlik sekreteri Francisco Martínez tasarı hakkında bilgi vermekten kaçınarak önemli olanın eylemden sonra değil öncesinden bu saldırıları engellemek olduğunu söyledi. Planın kurumlar arası işbirliğini geliştirmek ve sivil halkın yardımı ile bir koordinasyon sağlamak olduğuna işaret eden Martinez, “Herhangi bir yerde veya zamanda bir gösteri veya radikal eylem eğilimi içinde olanlar tespit edilecek ve bunun önüne geçilecektir” sözleri etti.

“Cihatçılara karşı şok plan” tasarısının ilk olarak İspanya’da nüfusu ağırlıklı Müslüman olan semtlerde başlatılacak. Buradaki mahallelere özel bir yetkili atanarak Müslüman gençler gözlem altında tutulacak, bölgenin öğretmenlerine ve doktorlarına özel yetkiler verilecek. Bu kişiler elini tokalaşmaya vermeyen, doktor muayanesinde soyunmak istemeyen Müslümanları fişleyebilecek. Planda ayrıca İspanya’da açık bulunan cami ve helal işletme yerleri denetlenecek yeni düzenlemeler getirilecek.

5 Comments

 • Buy Steroid Online Reply

  18 January 2021 at 21:32

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: istanbulpost.com.tr/ispanyadan-sok-tasari-1-milyon-500-bin-muslumani-fisleniyor/ […]

 • wigs for women Reply

  20 January 2021 at 18:06

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: istanbulpost.com.tr/ispanyadan-sok-tasari-1-milyon-500-bin-muslumani-fisleniyor/ […]

 • lees hier de volledige info Reply

  03 February 2021 at 22:55

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/ispanyadan-sok-tasari-1-milyon-500-bin-muslumani-fisleniyor/ […]

 • Azure DevOps Reply

  07 February 2021 at 20:26

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/ispanyadan-sok-tasari-1-milyon-500-bin-muslumani-fisleniyor/ […]

 • zortilonrel Reply

  07 February 2021 at 20:44

  Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a totally different subject but it has pretty much the same page layout and design. Superb choice of colors!

Leave a Comment