İsrail Başbakanı Facebook’u Ne İle Suçladı?

nettİsrail Başbakanı Netanyahu, son dönemde güvenlik güçleri ile Filistinliler arasında iyice artan gerginlik ve çatışmalara ‘farklı’ bir bakış açısı getirdi.

Partisi Likud’un toplantısında konuşan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, güvenlik güçleri ile Filistinliler arasındaki gerginlikten sosyal medyayı sorumlu tuttu. Özellikle sosyal paylaşım sitesi Facebook’un son dönemde artan şiddeti iyice harladığını öne süren Netanyahu, “Yaşananlar internet ve İslamcı aşırıcılığından birleşmesinden kaynaklanıyor. (Kaide’nin öldürülen lideri) Usame Bin Ladin ile (Facebook kurucusu) Mark Zuckerberg’in bir araya gelmesi gibi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan dün Filistinli sanılarak yanlışlıkla öldürülen Eritreli göçmene atfen vatandaşlarını kanunlara uymaları ve adaleti kendileri sağlamaya çalışmamaları konusunda uyaran Netanyahu, “Yahudi devleti kazanacak” dedi.
İsrail’in güneyindeki Beerşeba şehrinde düzenlenen silahlı saldırıda, polis tarafından ‘saldırgan zannedilerek vurulduktan sonra çevredeki Yahudiler tarafından linç edilen’ Eritre asıllı sığınmacı hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

3 Comments