İsrail Cumhurbaşkanı Filistinli Aileyi Aradı ‘Katillere Taviz Yok’ Dedi

b_15052014USjoBC2O3s2jkCZMiJIo6MviLİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan sonra, ülkenin Cumhurbaşkanı Şimon Peres’de , yakılarak öldürülen Filistinli genç Ebu Hudayr’ın ailesini telefonla arayarak başsağlığı diledi. Görüşmede suçluların cezalandırılacağını söyleyen Peres, “Katiller için hiçbir taviz olmayacak” dedi.İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, geçen hafta Yahudiler tarafından kaçırıldıktan sonra yakılarak öldürülen Filistinli genç Muhammed Hüseyin Ebu Hudayr’ın babasını telefonla arayarak başsağlığı diledi.

Peres’in ofisinden yazılı açıklama yapıldı.

Pres : “Siz ve ailenizin nereden geçtiğini biliyorum. Utanarak  kederinizi paylaşıyorum. Oğlunuz suçlular tarafından öldürüldü. Ulusum adına utanıyorum ve sizin kederinizle paylaşıyorum.  Geride kalan  çocuklar ölmemeli ve daha fazla anne gözyaşı dökmemel.i Adalet yerini bulacak, bir taviz olmayacak. Hepimiz tüm katilleri kınıyoruz ve sizin gibi gerçek adalet istiyoruz. Bizi en çok annelerin gözyaşlarından ve babaların kederleri üzer.. Ne yazık ki çocuğunu kaybeden bir anne için bu dünyada artık rahat yoktur .

Taziye çadırını,  yerine barış çadırı kurmalıyız. dedi.

2 Comments

  • 부산출장안마 Reply

    24 January 2021 at 15:32

    I needed to thank you for this very good read!! I definitely enjoyed every bit of it. I have you book-marked to look at new things you post횜

  • 대구출장 Reply

    24 January 2021 at 21:42

    There’s definately a lot to learn about this issue. I like all the points you have made.

Leave a Comment