İsrail: Gözaltına Alınan Hamas Militanları Türkiye’de Eğitildi

israelpmİsrail, Kudüs’te saldırılar düzenlemeyi planlayan bir “Hamas şebekesi”ni çökerttiğini açıkladı. Gözaltına alınan 30’dan fazla Hamas üyesinin Türkiye ve Ürdün’de eğitildikleri iddia edildi.
Ülkenin İç İstihbarat Servisi Şin Bet’ten yapılan açıklamaya göre, hedef alınacak yerler arasında kentin en büyük stadyumu Teddy ve bazı tramvay istasyonları da vardı.

Operasyonda bazı silah ve patlayıcılara el konduğunu duyuran Şin Bet ayrıca “Hamas şebekesi”nin bazı İsraillileri kaçırmayı planladıklarını da öne sürdü.

İsrail’in Jerusalem Post gazetesi, operasyonlara katılacak kişilerin Müslüman Kardeşler ve Hamas’ı destekleyen öğrencilerden seçildiğini yazdı.

Gazetenin iddiasına göre, bu kişilerin askeri eğitimlerini denetleyenler ve onlara talimat verenler Hamas’ın Türkiye’deki üst düzey üyeleriydi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise operasyon nedeniyle Şin Bet’i kutladı. Binyamin Netanyahu saldırıların önlenmemesi halinde büyük can kaybına yola açabileceğini söyledi.

Netanyahu, “Sadece bir operasyonu kamuoyuna duyurduk. Gizli çok sayıda operasyon daha var” dedi.

1 Comment

  • Regression Testing Reply

    19 January 2021 at 07:01

    … [Trackback]

    […] Read More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/israil-gozaltina-alinan-hamas-militanlari-turkiyede-egitildi/ […]

Leave a Comment