İsrail: Her An Savaşa Girebiliriz

Rechte Partei verlässt Regierungskoalition in Israelsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Hamas ile savaşa girmelerinin an meselesi olduğunu söyledi.

İsrail Radyosu’na konuşan Avigdor Lieberman, “Mevcut durumun değiştirilmesi ve ülkede sükunetin sağlanması, düşmana karşı korku dengesinde değişiklik yapılmasını gerektirir. Hamas ile savaş sadece an meselesidir” dedi.

Lieberman, Gazze’ye yönelik son saldırıda İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon ve Başbakan Binyamin Netanyahu’nun da performanslarını eleştirdi.

İsrail Dışişleri Bakanı ayrıca, “Birkaç hafta önce Hizbullah’ın İsrail askeri kuvvetlerine düzenlediği füze saldırısına güçlü bir şekilde karşılık verilmesi gerekirdi” diye konuştu.

İsrail Genelkurmay Başkanlığı görevini Pazar günü Gadi Eizenkot’a devredecek, Benny Gantz da Cumartesi günü İsrail’in gelecekte Lübnan sınırındaki düşmanlarıyla yeniden savaşacağını söyledi.

Grantz’ın yönetimindeki İsrail Ordusu’nun Gazze’ye 7 Temmuz 2014’te başlattığı ve 51 gün süren saldırılarda, 2 bin 159 kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi de yaralanmıştı.(

2 Comments