“İstediğimizi Yaparız’

vladimir-putin-4Rusya ABD’nin yaptırım tehdidinin ‘kesinlikle kabul edilemez’ olduğunu duyurdu. Rus sözcü, Rusya’nın sınırları içinde istediğini yapabileceğini kaydetti. Moskova yönetimine göre, Rus askerlerinin Ukrayna’ya çok yakın bir bölgede konuşlandırılmasının nedeni kendi güvenliklerini korumak ve bunun her egemen devletin hakkı olduğu belirtiliyor.Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sözcüsü Dmitri Peskow, yaptığı açıklamada, Rus askerlerinin yoğun bir şekilde konuşlandırılmasının komşu ülkedeki durum üzerinde herhangi bir etkisi olmadığını söyledi.
Şubat ayında Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’in devrilmesine atıfta bulunarak “Sonuçta eski Sovyet ülkesinde silahlı bir darbe yaşandığını“ söyleyen Peskow, “Rus askerlerinin Ukrayna’nın doğusunda yaşanan olaylarla herhangi bir ilgisinin olduğunu ya da bir etki yarattıklarını iddia etmek kesinlikle doğru değil“ dedi.
Washington’da en üst düzeydeki yetkililerin yaptırım tehditlerinin bir diyalog için yardımcı olmadığını kaydeden Peskow, Rusya’ya ev ödevleri kontrol edilen suçlu bir öğrenci gibi davranılamayacağını söyledi.

 

2 Comments

 • DevOps Solutions Reply

  12 January 2021 at 19:21

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/istedigimizi-yapariz/ […]

 • cheap wigs Reply

  19 January 2021 at 15:24

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: istanbulpost.com.tr/istedigimizi-yapariz/ […]

Leave a Comment