“Trump’ın Kızı İvanka Rus Halterciyi Putin’le Görüşme İçin Aracı Kullandı”

ABD medyasında yer alan haberlere göre, Başkan Trump’un kızı İvanka, ve Trump şirketlerinin avukatı MichaelCohen’in 2016 başkanlık kampanyası sırasında, Rusya’nın başkenti Moskova’da Trump markalı bir inşaat kulesi yapmak için Ruslarla iletişime geçtiler.

BuzzFeed internet haber sitesi , Cohen’in Moskova kulesinin inşaatı için Rus yetkilerle görüşmesinin belgelerini yayınladı.

Habere göre, Trump  şirketi , Ekim 2015’te Donald Trump’un imzaladığı bir“niyet mektubu”nu, yapıyı inşa etmek için planlanmış bir Rus firmasına ulaştırdı ve anlaşma sağlandı.

Ancak sorunlar çıktı finansman sağlanamadı ve Trump  Haziran 2015’te resmen cumhurbaşkanı adayı oldu.

İddiaya göre bu süreçte, Ivanka Trump, Michael Cohen‘e yardımcı olabileceğini söyleyen Dmitry Klokov adında bir Rus halterci ile bağlantı kurdu.

Haber kaynaklarına göre Kasım 2015’te Ivanka Trump, Cohen’e,  Klokov ile konuşmasını söyledi. Cohen’in, halterci ile  telefon görüşmesi yaptığı belirtildi. Kaynaklar konu ile ilgili şunları söyledi, “Telefonda ne tartıştığı bilinmiyor, ancak şu anda Rusya’nın seçimini sorgulayan kongre araştırmacıları ve federal ajanlar tarafından incelenmekte olan bir dizi e-posta alışverişinde bulundular. Bu e-postalardan birinde, Klokov, Cohen’e, Donald Trump ve  Vladimir Putin ile kulenin yolunu açmak için bir toplantı ayarlayabileceğini söyledi.”

Bonne Nuit! ????

Ivanka Trump (@ivankatrump)’in paylaştığı bir gönderi ()

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

160 Comments