Ivanka ABD Başkanı Olmak İstiyor Sözü Hillary Clinton’ı Çılgına Çevirdi

Hillary Clinton’ın için bu hafta hiç de iyi geçmedi. Hindistan’a yaptığı gezinin ve özellikle Amerikalılar ve kadınlar hakkında yapılan kötü  yorumların ardından, yandaşlarının genel olarak Demokratların çoğu, politik arenayı terk etmenin zamanı olduğunu açıkça belirtti. Demokratlardan Bayan Clinton’a olan kısa mesaj “sus ve git” oldu.

Ama o bunlara aldırmadı, Facebook’a gitti ve ırkçı ve akılsız olarak oy kullanmayan Amerikalıların smear’ında ikiye katlandı.

Olasılıktan nefret ettiğim ve bunu söylemekten nefret ettiğim kadarıyla, aynı hane içinde bile, toplumsal cinsiyet dengesine ulaşmak için devam eden mücadelemizi düşününce o kadar da çılgın değil” dedi.

Ancak, oradaki yorumlarına tepki karşısında şaşırırken, şimdi  en azından kısmen  anlıyor. Söylediklerimden bazılarının insanları üzdüğünü ve yanlış yorumlanabileceğini anlıyorum. Herhangi bir kişiye veya gruba saygısızlık etmek istemedim, ”dedi.

Clinton’ın Hollanda televizyon kanalıyla yapılan bir röportajda muhabir, “Görünüşe göre Ivanka Trump, ABD’nin ilk kadın başkanı olmak istiyor”  deyince Clinton’un yanıtı? “Bu gerçekleşmeyecek,” oldu.

Clinton’a neden bu asla gerçekleşmeyecek sizce diye sorulduğunda, “Beyaz Saray’da daha fazla tecrübesiz Trump istemiyoruz” dedi. ” Eva Jinek, ” Fakat bu seçimlerden sonra gerçekleşmesini beklemediğimiz şeylerin bazen gerçekleştiğini de gördük” dedi Clinton, ‘Eh, bu doğru, ama Amerikalılar, bir reality adayı kazandığında neler olabileceğini  gördü… ”

147 Comments