breaking news New

Petrol Fiyatları Neden Yükseliyor?

Ortadoğu’da yaşanan jeopolitik gerginlikler, ABD’deki stokların düşüşüne ilişkin beklentilerle birleştiğinde, petrolün varil başına 69 dolara yakınharekete geçtiğini gösteriyor. New York’taki futures, yüzde 0,7’ye çıktı.

Suudi Arabistan ile Yemen’deki İran destekli Houthis arasındaki ihtilafın daha da kötüleşmesiyle, enerji açısından zengin Ortadoğu bölgesindeki arz kesintileriyle ilgili endişelerin artmasıyla fiyatlar Aralık 2014’ten bu yana en yüksek seviyesiyle Pazartesi günü kapandı.

ABD ham petrol stoklarındaki düşüş beklentileri, analistlerin haftalık olarak ikinci bir düşüş öngördüğü tahminlere ekledi. Petrol, bu ay Petrol İhraç Eden Ülkeler ve müttefikleri Organizasyonu olarak hareket etti.

4 Comments

 • imitation rolex watches Reply

  07 January 2021 at 10:22

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/jeopolitik-riskler-ve-kuculen-stoklar-uzerinepetrol-fiyatlari-yukseliyor/ […]

 • wigs for women Reply

  19 January 2021 at 17:08

  … [Trackback]

  […] There you can find 34967 additional Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/jeopolitik-riskler-ve-kuculen-stoklar-uzerinepetrol-fiyatlari-yukseliyor/ […]

 • zortilo nrel Reply

  07 February 2021 at 14:24

  Thank you for sharing with us, I conceive this website genuinely stands out : D.

 • lion cub Reply

  22 February 2021 at 11:46

  You made some nice points there. I looked on the internet for the subject and found most people will agree with your site.

Leave a Comment