Joe Biden Aslı Aydıntaşbaş İle Selfie Çekmiş O Diplomasi Bilmez ki “masaj” Bilir

Hjjjjülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

Joe Biden geçen hafta Türkiye’yi ziyaret etti; kendisi ABD Başkanı Obama’nın yardımcısı.

 

Mister Baydın yeni tüm masaj tekniklerini evet evet bildiğimiz masaj tekniklerini çok iyi bilir; ilerleyen satırlarda anlatırım  sabredin iki dakika:)

 

Bu ziyaret her açıdan Türkiye için utanç kareleriyle doldu taştı. Joe Baydın sanki ABD Başkan yardımcısı değil de bir insan hakları kuruluşu temsilcisi gibi çeşitli görüşmeler yaptı. Bu görüşmelerden ilki Türkiye’nin İki “widow”u kocasını daha henüz “faili meçhul” olan cinayetlere  kurban vermiş iki zavallı dul kadınlaydı  ( Hırant Dink’in eşi Rakel ve kısa bir süre önce hunharca katledilen Diyarbakır Baro  Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi idi. İki acılı kadın belli ki kocalarının katillerini Türkiye bulamadı belki bir umut Süper güç Amerika bulur diye mister Baydın’ın davetine uyup gelmişler.

 

Mister Baydın’la görüşen bir diğer kadın ise Can Dündarın eşi Dilek Dündar; malum konu. Ha bu arada Can Dündar’ın oğluna da Mister Baydın “senin baban çok cesurrrr biliyomusuunn” demiş. Ahhh iç kıyılması. Baştan sona diplomasi.  Ama inanın Mister Baydın diplomasi falan bilmez o çok iyi masaj yapar.

 

Dedim ya ileriki satırlarda anlatacağım, hatta anlatmakla kalmayıp Mister Baydın’ın bakan eşlerine nasıl masaj yaptığının videosunu da yayınlayacam bekleyin; Azzzzz  sonraaaaaa.

Mister Baydın “özgürlük istedi için baskı gören” gazetecilerle de (onlar kendilerini böyle tanımlıyor ) görüştü. Kadri Gürsel ve Aslı Aydıntaşbaş Hatta kimileriyle  selfie çektirdi. Bu köşe yazarı hamfendi (Aslı Aydın Taşbaş)” baaak” diye Joeeee ile çektirdiği selfieeeesini  tviterdan yayınladı. Bilse Joe’nin Nasıl bir masaj uzmanı olduğunu “joeeee  kulunç oldum, hadi bana bir masaj” derdi, Joeeee  Baydın’da emin olun hiç itiraz etmez oracıkta masaj yapar Aslı’nın kulunçuna çare olur,  lets  bunu da twitırda  yayınlayalım Asliiii der, beraber şuh bir kahkaha da atarlardı. Aslı “thanks Joeeee” derdi. Joeee’da ” you are welcome honey” derdi. Evet belli ki birileri Joe’yu çok derin enforme etmiş: ” Turkey  hükümeti üzerine baskı koymak istiyorsan git muhaliflerle konuş hükümeti ürküt” demiş o muhalifler kim “özgürlük istediği için baskı altında olan” Kadri Gürsel Ve Aslı Aydıntaşbaş! Evet ABD’li danışmanlar Türkiye’yi çok iyi tanıyor! Bravooo!!!

 

Keşke Joe Baydın birde İstanbul’daki kahvehaneleri gezeydi oralarda işsiz gazetecilerinde sorunlarını dinleyeydi iyiydi. Eminin hepsi güruh halinde “hey Joe versene borç” derlerdi çünkü çoğunun kredi kartı patlamış borç batağında. Üç vakte kadar iş bulamazlarsa bir çoğu boğaz köprüsüne…

Neyse şimdi gelelim olayın en heyecanlı bölümüne Joe Baydın’ın  Savunma bakanının karısına  masaj yaptığı videoya.

Yer: Beyaz Saray.  ABD’nin Yeni Savunma Bakanı Ashton Carter  yemin töreninde konuşma yapıyor. İşte o anda salonda bulunanların gözleri kendisinde değil, eşi Stephanie Carter ile yakın temas kuran ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’a dönüyor. İşte buyurun o şok video, dedim ya Joe diplomasi bilmez…

3 Comments