Julian Assange’den Müthiş İddia: Google Kişisel Biligileri Satıyor!

_77672495_77672494Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, Google’ın ulusal istihbarat kuruluşları ile kullanıcıların kişisel bilgileri paylaştığını ileri sürdü.

Son iki yılını geçirdiği Ekvador’un Londra Büyükelçiliğinde İngiliz yayın kuruluşu BBC ve SkyNews’e iki özel röportaj veren Asssange, “Google yasa dışı bir şekilde değil, yasal olarak insanların mümkün olduğunca kişisel bilgilerini topluyor, bunları depoluyor, tasnif ediyor ve davranışlar üzerine kredi profilleri oluşturuyor. Sonra da bunları reklam verenlere ve başkalarına satıyor. Aynı prosedür uluslararası istihbarat örgütleri ile de yapıyor” iddiasında bulundu.

Google’la ABD arasında istihbarat paylaşımı olduğunu belirten Assange, “Google bu duruma sonradan geldi ama 2002 yılından beri bu duruma müdahil oldular. 2009 yılından itibaren itibaren mevcut bilgileri uluslararası istihbarat teşkilatları ile paylaşıyor. İnsanlar Google’ın ne olduğunu bilmiyor” iddiasına yer verdi.

 

 

3 Comments

 • cbd for anxiety Reply

  03 January 2021 at 00:31

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/julian-assangeden-muthis-iddia-google-kisisel-biligileri-satiyor/ […]

 • Regression testing Reply

  18 January 2021 at 02:56

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/julian-assangeden-muthis-iddia-google-kisisel-biligileri-satiyor/ […]

 • maine cornhole Reply

  20 February 2021 at 01:47

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: istanbulpost.com.tr/julian-assangeden-muthis-iddia-google-kisisel-biligileri-satiyor/ […]

Leave a Comment