Justin Bieber İçin İmza Kampanyası; “ABD’den Atılsın”

Uyuşturucu Kullanıp Şehir sokaklarında Araba yarışı Yapan ünlü şarkıcı Justin Bieber kameralara yakalandıktan polis tarafından gözaltına alınmış, daha sonra kefaletle serbest bırakılmıştı.

Binlerce ABD vatandaşı,Bieber’ın sınır dışı edilmesi için imza kampanyası başlattı.  Bieber Uyuşturucu ve alkol etkisinde araba sürerken gözaltına alınmıştı.

Beyaz Saray, kamudan gelen dilekçelere cevap verdiği ‘We the People’ sayfasında açılan dilekçede, “ABD halkı olarak tehlikeli, dikkatsiz ve uyuşturucu kullancısı Justin Bieber’ın sınır dışı edilmesi ve yeşil kartının iptal edilmesini istiyoruz. Sadece insalarımızın güvenliğini tehdit etmekle kalmıyor, ülkemizin gençleri üzerinde de kötü bir etki bırakıyor” ifadelerine yer verildi.

Kanadalı şarkıcıya karşı başlatılan kampanya 3 günde 30 binin üzerinde imza toplandı. Eğer dilekçe 100 binin üzerinde imza toplamayı başarırsa Beyaz Saray bu konuda açıklama yapmak zorunda kalacak. Ancak ABD göçmenlik yasalarına göre, bir kişi büyük çaplı bir suça karışmadığı ve bir yıldan fazla hapis cezası almadığı sürece vizesi iptal edilmiyor.

1 Comment