Kadın Bebek Değil Kertenkele Doğurdu!

lizard-babyEndonezya’da sekiz aylık kadın kertenkele doğurdu.

Debi Nubatonis doğum masasına yattığında nur topu gibi bir bebek kucağına alacağını beklerken büyük bir sürpriz ile karşılaştı.Çünkü kadın bebek değil bir kertenkele doğurduğunu iddia ediyor.

Genç kadın doğum yaparken sıvı ve kan içinde kaldığını, bacaklarının arasında canlı bir kertenkelenin hareket ettiğini söyledi.

Sekiz aylık hamileliği sırasında hiç doktora gitmediğini ama hamileliği  süresince gebelikle ilgili tüm semtomları yaşadığını söyledi.

Kadının bu iddiaları Endonezyalı yetkilileri harekete geçirdi ve bu konuyla ilgili resmi soruşturma başlatıldı. Kertenkele doğurduğunu iddia eden kadının daha önce iki çocuğunun olduğu belirtildi. Resmi araştırmanın ardından kadının hayali bir hamilelik yaşadığı açıklandı.

Böilgede yaşayan doktorlar ise olayı “kadın her halde şaka yapıyor tıp tarihinde böyle bir şey görülmüş değil” yorumunu yaptı. Haber kanalları kertenkele doğurduğunu iddia eden kadının komşularıyla ropörtaj yaptı komşular kadının ve ialesinin “cadılık” işleriyle uğraştığını söyledi.

Debi Nubatonis  tüm bu iddiarının asılsız olduğunu bir bebek beklerken bir kertenkele dünyaya getirdiğini ısrarla iddia ediyor.

 

 

 

4 Comments