Kadın Politikacıdan Şok İtiraf: Tecavüze Uğradım Kürtaj Oldum

Haber: Hülya Karahan

ABD’denin Ohio Eyaletinin temsilcisi Teresa Fedor kürtajın yasaklanmasıyka ilgili bir tasarının alt meclis komisyonunda görüşmesi sırasında kürsüye geldi ve herkesi şok eden bir bir açıklama yaptı. Ohio’lu kadın politikacı tecavüze uğradığını ve kürtaj olduğunu açıklayınca salondakiler adeta buz kesildi.ttttttttttt

ABD’denin Ohio Eyaletinin temsilcisi Teresa Fedor kürtajın yasaklanmasıyla ilgili bir tasarının alt meclis komisyonunda görüşmesi sırasında kürsüye geldi ve herkesi şok eden bir bir açıklama yaptı. Ohio’lu kadın politikacı tecavüze uğradığını ve kürtaj olduğunu açıklayınca salondakiler adeta buz kesildi.

 
Salondakilere hitap eden Teresa Fedor: “Benim kürtaj sebebime, tecavüz edilmeme saygınız yok. Şunu garanti ederim ki benim gibi birçok kadın var ve bunlar ayağa kalkıp, cesaret gösterip, konuşmak zorundalar, gerçeği anlatmak zorundalar.”

 
Teresa Fedor uzun yıllar önce orduda görevliyken tecavüze uğradığını, başına gelenlerden ailesinin bile haberinin olmadığını söyledi.
Fedor bu tasarının tamamen politik olduğunu söyleyerek ” sizi benin ayakkabılarımla yürümeye davet ediyorum, başıma gelenleri sadece ben anlayabilirim, sizin hikayenizi anlayabilirim ama siz benim başıma gelenleri anlayamazsınız. Bu bireysel bir karar, kişiyi ilgilendiren bir konu, hükümet nasıl oluyor da bizim kişisel özgürlüğümüze müdahale ediyor dedi.

 
Teresa Fedor başına gelen bu korkunç olayı anlatırken salonda bulunan erkeklerden biri gülmeye başladı.

 
Bunun üzerine tecavüz mağduru bayan politikacı: “Birilerinin güldüğünü görüyorum, bundan hiç memnun değilim. Benim başıma gelenler bir erkeğin başına gelseydi ne olurdu acaba” diyerek tepkisini dile getirdi.
“Ben buraya kadar gelip ne hissettiklerini anlatma imkanına sahip olmayan benim gibi kadınlar adına konuşuyorum.” diyerek sözlerini sürdürdü.

 
Ohia eyaletinde tartışılan Kürtaj ile ilgili yasa tasarısı alt meclis komisyonundan geçti. Sözkonusu tasarıya göre ABD’nin Ohio eyaletinde kürtaj yasaklanacak, sadece annenin sağlık durumu söz konusuysa, kürtaj doktorların kararıyla gerçekleştirilebilecek. Tecavüz ve ensest ilişki durumunda da kürtaj yapılmayacak. Tasarı 44 de karşı 50 oyla kabul edildi ve onay için senatoya gitti. Senatodan geçtiği taktir de yasallaşacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

80 Comments