Kan Gurubunuz Beslenme Ve Sağlığınızı Nasıl Etkiler

Kan gurubu, beslenmede ve hatta kilo alma konusunda belirleyici olduğu biliyor muydunuz?

Muhtemelen bildiğiniz gibi, dört farklı kan grubu vardır. Yani A, B, AB ve O A kan grubudur. Kişinin kan grubu, doğumdan belirlenir. Uzmanlara göre, her kan grubunun farklı özellikleri vardır.

Yani, bir kişinin kan grubu tarafından belirlenmiş birçok yönü vardır. Bu açıklamanın ışığında konuya bir göz atalım:

Kan tipi ve beslenme

Farklı kan gruplarının en çok yararlandıkları farklı yiyeceklere ihtiyaçları vardır. Örnek olarak, kan grubu A bireyleri et tüketiminden kaçınmalı ve bunun yerine daha fazla sebze yemelidir. Ayrıca, kan grubu O olan kişiler için daha fazla protein gerekir, bu yüzden daha fazla et ve balık yemelidir. AB kan grubu olan kişiler yağsız et ve deniz mahsulleri tüketmeli, B tipi bireylerin ise tavuk etinden kaçınmaları ve daha fazla kırmızı et yememeleri önerilir.

Kan grubu ve hastalıklar

Her kan grubu belirli bir hastalık veya duruma daha az veya daha fazla meyillidir. Bu nedenle, kan grubunuzun yardımı ile riskinizi araştırın.

Kan grubu ve kişilik

Kan grubu O olan bireylerin kendine güvenen, yaratıcı, sosyal ve dışa giden olduğuna inanılmaktadır. Dahası, A tipi kan grubu genellikle barışçıl, sanatsal ve güvenilirdir, oysa kan grubu B’li kişiler bağımsız, güçlü ve hedeflerine ulaşmaya adanmışlardır. Ve son olarak, AB bireyleri utangaç, sorumlu, güvenilir ve başkalarına bakmaktan hoşlanırlar.

Kan grubu ve gebelik

Tıbbi açıdan, bazı kan türleri diğerlerine göre daha kolay bir anlayışa katkıda bulunur. Örneğin, AB tipi kadınlar, vücudun daha kolay kavramasını sağlayan daha düşük bir folikül uyarıcı hormon üretimine sahiptir.

Kan grubu ve stres

Kan grubu O olan insanlar, adrenalin düzeyi daha yüksek olduğundan ve stresli bir durumdan sonra sakinleşmek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarından çok hızlı bir şekilde sinirlenebilirler.

Kan antijenleri

Kan antijenleri, sadece kanda değil, başka yerlerde de bulunur. Örneğin, sindirim sisteminde, ağızdan kolona ve burun delikleri ve akciğerlerde bulunur.

Kan tipi ve kilo problemleri

İster inanın ister inanmayın, kan grubunuz karın yağınızın olup olmadığını belirleyebilir. Yani, kan grubu A olan kişiler nadiren karın yağ problemleri yaşarken, kan grubu O bireyleri buna daha yatkındır.

Kan grubu ve döl

Rh faktörüne göre, insanların yaklaşık% 85’i Rh pozitiftir. Bununla birlikte, kadın Rh negatif ve gebe olduğu insan Rh pozitif ise, bebeğin bir sağlık problemi geliştirme riski daha yüksektir.

Kan grubu ve egzersiz

A tipi kanlı kişiler diğerlerine göre strese daha yatkın olduklarından, yoga ve meditasyon gibi rahatlama egzersizleri yapmaları gerekir. B tipi kanı olan bireyler yaşamlarındaki zorluklar gibi, bu yüzden bedenlerini ve ruhlarını dengeleyecek aktiviteler geliştirmelidirler. Örneğin, tenis, dağ tırmanışı ve dövüş sanatlarından çok faydalanabilirler.

 

1 Comment