Saniye Saniye Kanlı Gece Bir Kadın Görüntüleri Çekti Paylaştı: 5 Beş Polis Öldürüldü

ABD’nin Dallas kentinde 4 kişi oldukları tahmin edilen şüpheliler, 5 polisi öldürdü, 7 polisi de yaraladı. Polis şefi, pazarlıklar sırasında şüphelilerden birisinin, “Son yaklaşıyor. Sizden daha çok kişiyi öldüreceğiz” dediğini aktardı.
BD iki gündür polisin iki siyahiyi öldürmesi nedeniyle protestolarla çalklanırken, son olay Teksas eyaletinin Dallas kentinde yaşandı.

İddiaya göre polislere yönelik saldırı, Minnesota ve Louisiana’daki siyahilerin ölümlerinin protestosu sırasında gerçekleşti.

Polis şefi, polislere saldıranların 4 kişi olduğunu ve “keskin nişancı tüfeği” ile ve öldürme kastıyla saldırdığını ileri sürdü.

İlk saldırı sonucunda 3 polis, 1 DART transit memuru hayatını kaybederken, 7 polis de yaralandı. Polis şefi, bazı polislerin sırtlarından vurulduklarını söyledi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde bir polis daha yaşamını yitirdi.

NBC’deki habere göre, şüphelilerden 3’ü yakalanırken, 1 şüpheli, kendini bir garaja kapatarak çatışmayı sürdürüyor.

Pazarlıklar hakkında bir açıklama yapan polis şefi, şüphelinin kendilerine, “Son yaklaşıyor. Sizden daha çok kişiye zarar verecek ve onları öldüreceğim. Burada ve her yerde bombalar var” dediğini aktardı.

Polis, saldırganların motivasyonlarına dair şu aşamada spekülasyon yapmak istemediklerini kaydetti.

ABD’nin 9. büyük kenti olan Dallas’taki saldırı, kentin en işlek bölgesinde meydana geldi. Saldırıdan sonra neredeyse tüm ulaşım sistemleri durduruldu.

65 Comments