Karı Koca Üç kadını Otuz Yıl Kapattılar

wwwwwwwwwwwLondra’da 3 kadını alıkoyarak en az 30 yıldır köle olarak kullandığı öne sürülen çift kefaletle serbest bırakıldı.

Perşembe günü gözaltına alınan 67 yaşındaki ev sahibi ile aynı yaştaki eşinin sorgularının ardından serbest bırakıldığı açıklandı.

Kurbanların en genci olan 30 yaşındaki İngiliz kadının tüm hayatını esaret altında geçirdiği tahmin ediliyor. Soruşturmayı yürüten dedektif Kevin Hyland, kadınlara cinsel istismar uygulandığı yönünde herhangi bir bulguya rastlamadıklarını kaydetti. İnsan kaçakçılığını soruşturmakla görevli olan güvenlik ekibinin, ilk kez kendi istekleri dışında tüm hayatını esaret altında geçirmek zorunda kalan kurbanlarla karşılaştığını belirten Hyland, üç kadının da büyük travma geçirdiğini söyledi

Malezya, İrlanda ve İngiliz uyruklu üç kadının neden esaret altında tutulduğu ile ilgili birçok soru ise hanuz yanıt bulamadı.

İngiliz polisinin verdiği bilgilere göre olay 57 yaşındaki İrlandalı kurbanın, 18 Ekim’de kölelik ve zorla evlendirme vakalarıyla mücadele eden Freedom Charity Örgütü’nü araması üzerine ortaya çıktı. İrlandalı ve İngiliz kurbanlar 25 Ekim’de kaçıp Freedom Charity Örgütü’yle sözleştikleri yerde buluşurken, 69 yaşındaki Malezyalı kurbanın ise Londra polisinin operasyonuyla esir tutulduğu evden kurtarıldığı belirtildi.

 

72 Comments