Katillerin Hedefi: “Saldırılar Artık Her Yerde Olacak”

yyyyİngiliz Times gazetesine konuşan KCK’nın sözde  yöneticilerinden Cemil Bayık, artık temel hedeflerinin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin çöküşü olduğunu söyledi.

Ankara Kızılay’da önceki akşam meydana gelen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısından 4 gün önce Times muhabiri Anthony Loyd’un sorularını yanıtlayan Cemil Bayık, gelinen noktada bir ‘ölüm kalım’ mücadelesi verdiklerini belirtti. BBC Türkçe’ye göre ‘Türkiye’nin en çok aranan adamından söz: İntikam bizim olacak’ başlıklı Times haberinde “Erdoğan bizi yenerse, Türkiye’de demokrasi isteyen herkesi mağlup edebilir” diyen Bayık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Onun rüyalarının gerçeğe dönüşmesinin önündeki en büyük engel biziz.

Erdoğan bizi saf dışı bırakırsa, kazanır… Erdoğan ve AKP’yi devirmek istiyoruz. Erdoğan ve AKP devrilmedikçe, Türkiye asla demokratik bir ülke olamaz.

“HALK MÜCADELESİNDE YENİ DÖNEM’SAVAŞ ARTIK HER YERDE OLACAK’
Kısa bir süre öncesine dek Türk ordusu ile savaş sadece dağlardaydı. Daha sonra kasabalara ve kentlere de taştı. Artık her yerde olacak.

 
‘BU AŞAMADA VERİLECEK HER EMİR MEŞRU OLACAKTIR’

 
Mücadelenin bu aşamasında, gerillalarımıza yerine getirmeleri yönünde verilecek her emir, meşru olacaktır.”

 
İHA’LAR GÖREMESİN DİYE PKK BAYRAĞINI KALDIRTTI

 
Bu arada Loyd, haberinde, Bayık’la görüştüğü sırada gökyüzünde İnsansız Hava Araçlarının (İHA) uçtuğunu, Bayık’ın mülakatın üçüncü dakikasında PKK bayrağını, İHA’lar tarafından tespit edilmelerine yol açabileceği gerekçesiyle kaldırttığını aktardı.

 

 

5 Comments