ABD Başkan Adayı Trump: Saddam Ve Kaddafi Yaşasaydı Dünya Böyle Olmazdı

ddddd

CNN’den Jake Tapper’a konuşan ABD’nin Cumhuriyetçi Parti adaylarından ünlü emlak kralı Donald Trump, “Eğer Orta Doğun’un  güçlü liderleri Saddam Hüseyin Ve Muammer Kaddafi yaşasaydı bugün dünya daha yaşanır olurdu” dedi.

Trump sözlerine şöyle devam etti “Libya’ya bakın. Irak’a bakın. Irak eskiden terörist bir devlet değildi. Saddam yaşasa teröristleri derhal öldürtürdü. Şimdi ise bölge teröristler için cennete dönüşmüş halde. Onun (Saddam) iyi bir adam olduğunu söylemeye çalışmıyorum. Ama şu an yaşadıklarımızdan çok daha iyi idi durum. Irak teröristlerin eğitildiği bir ülke durumunda. Şu anda Libya kimse Libya’da neler olup bittiğini bilmiyor.

Cumhuriyetçi partili seçmen, radikal çıkışlarıyla öne çıkan emlak devi Donald Trump’ın seçilmesi en muhtemel aday olduğuna inanıyor.

AP-GfK tarafından yapılan bir anketin sonuçlarına göre, her 10 Cumhuriyetçi seçmenden 7’si Donald Trump‘ın Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olması halinde Kasım 2016 seçimlerini kazanacağını düşünüyor. Diğer taraftan emekli beyin cerrahı Ben Carson söz konusu olduğunda aynı oran 10’da 6’ya düşüyor.
Syaset stratejistleri ise Cumhuriyetçi parti seçmenine tamamen zıt görüşte. Cumhuriyetçi parti ön seçimlerini ve ABD Başkanlık seçimlerini kazanmanın birbirinden farklı hususlar olduğuna işaret eden uzmanlar, Cumhuriyetçi partinin adayı seçilirken partideki en muhafazakar, yaşlı ve “tüm ABD’den daha beyaz” bir grubun etkili olduğuna ve bu grubun tesiri altında seçilen adayın ABD kamuoyunun genelinde karşılık bulamayabileceğine dikkat çekiyor.
Cumhuriyetçi partili seçmen, radikal çıkışlarıyla öne çıkan emlak devi Donald Trump‘ın seçilmesi en muhtemel aday olduğuna inanıyor.

AP-GfK tarafından yapılan bir anketin sonuçlarına göre, her 10 Cumhuriyetçi seçmenden 7’si Donald Trump’ın Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olması halinde Kasım 2016 seçimlerini kazanacağını düşünüyor. Diğer taraftan emekli beyin cerrahı Ben Carson söz konusu olduğunda aynı oran 10’da 6’ya düşüyor.

Tecrübeli siyaset stratejistleri ise Cumhuriyetçi parti seçmenine tamamen zıt görüşte. Cumhuriyetçi parti ön seçimlerini ve ABD Başkanlık seçimlerini kazanmanın birbirinden farklı hususlar olduğuna işaret eden uzmanlar, Cumhuriyetçi partinin adayı seçilirken partideki en muhafazakar, yaşlı ve “tüm ABD’den daha beyaz” bir grubun etkili olduğuna ve bu grubun tesiri altında seçilen adayın ABD kamuoyunun genelinde karşılık bulamayabileceğine dikkat çekiyor

7 Comments

 • click over here Reply

  06 January 2021 at 02:45

  … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/kazanmasi-en-muhtemel-aday-trump/ […]

 • buy proviron Reply

  18 January 2021 at 12:35

  … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/kazanmasi-en-muhtemel-aday-trump/ […]

 • Craftsman 19.2-volt manuals Reply

  20 January 2021 at 10:54

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/kazanmasi-en-muhtemel-aday-trump/ […]

 • Regression testing Reply

  07 February 2021 at 09:10

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/kazanmasi-en-muhtemel-aday-trump/ […]

 • kocioł parowy Reply

  08 March 2021 at 21:33

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/kazanmasi-en-muhtemel-aday-trump/ […]

 • articles on sex robots youtube Reply

  31 March 2021 at 17:56

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/kazanmasi-en-muhtemel-aday-trump/ […]

 • cbd dosage for anxiety mg Reply

  03 April 2021 at 13:20

  … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/kazanmasi-en-muhtemel-aday-trump/ […]

Leave a Comment