Kıbrıs’ın Adı Değişiyor Yeni İsim Ne Olacak?

kkkKKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, gazetecilere mayıs ayından bu yana süren müzakerelerde gelinen noktayı anlattı. Birçok ilerleme kaydedilen müzakerelerde Rumlar ve Türklerin kuracağı yeni devlete ‘Birleşik Kıbrıs Federasyonu’ adı verilmesi planlanıyor.

 
Kıbrıs’ta Türk ve Rum liderler arasında devam eden müzakerelerde yeni kurulacak devletin özellikleri ortaya çıkmaya başladı. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yeni devlet için ‘Birleşik Kıbrıs Federasyonu’ adının gündemlerinde olduğunu belirterek, mayıs ayından bu yana devam eden müzakerelerde garantörlük sistemi dışında tüm konuları ele aldıklarını açıkladı.
Kıbrıs Postası’nın haberine göre Akıncı, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı etkinlikleri için KKTC’ye gelen gazetecileri bilgilendirmeye yönelik toplantıda yaptığı konuşmada, Kıbrıslı Türklerin, Annan Planı’na evet demesine rağmen Kıbrıslı Rumların reddinden dolayı Avrupa Birliği’ne üye olmadığını ve geleceklerinin, başkaları tarafından verilen kararla belirlendiğine vurgu yaptı.

 

 

Akıncı, çözüme ulaşmak için müzakerelerde alınacak çok yolun bulunduğunu ancak mevcut hızla devam edildiği takdirde, bir çözüme aylar içerisinde ulaşılabileceğini kaydetti.

 

 

2 Comments

  • 대구출장 Reply

    24 January 2021 at 19:13

    I want to to thank you for this great read!! I certainly enjoyed every little bit of it. I have got you book-marked to check out new things you post횜

  • 부산출장 Reply

    25 January 2021 at 05:10

    Aw, this was a really nice post. Spending some time and actual effort to generate a really good article횜 but what can I say횜 I hesitate a lot and don’t seem to get anything done.

Leave a Comment