Kılıçdaroğlu ‘Kaçtı’ İddialarını Canlı Yayında Cevapladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. “”Bütün siyasi partiler teröre karşı çok net tavır takınmaları lazım.” diyen Kılıçdaroğlu, “HDP iyi bir sınav vermedi. Terörle arasına çok açık ve net mesafe koymak zorundadır. Terör bir insanlık suçudur. Birlikte terörle mücade edeceğiz. Terörle mücadele konusunda hangi yasa geldi de Meclis’ten geçmedi? Hangisine karşı çıktık?” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, ’15 Temmuz gecesi kaçtı’ iddialarına da canlı yayında yanıt verdi.

22.00 civarında uçağa bindim. 23.00 civarında uçaktan indim. Ertesi gün dış politika stratejik belgesini hazırlayacaktım. Gazeteci arkadaşlara da görüşmemizin saatini duyurmuştuk. Uçakta Hayati Yazıcı ile de yanyanaydık. Okan Bey darbe olduğunu söyleyince inanamadık. İlk tepkimiz “Biz darbeye karşıyız” oldu. Aprondan VIP salonuna girdik. Duyunca hemen Ankara’ya dönmek istedim. Uçaklar kalkmıyor dediler. Sabiha Gökçen’den de uçak uçmuyor dediler. Havaalanında kalacak halimiz yok. Bir yere gideceğiz. Otellere de gidemiyoruz dediler. Nereye kaçacağız? Sayın Başbakan’ı aradım, ulaşamadım. Metin hazırladık televizyonlara gönderdik. Gazetelerin, havuz medyasının internet sayfalarında da var. Benim kaçtığımı söylüyorlar. Nereye kaçtım ki ben?

Sürecin gidişatına göre pozisyon almadım.

1 dakika hatta 1 saniye, yarım saniye dahi konuştuğumu ispat etsinler siyaseti bırakırım. İspat edemezlerse onlara ne diyeceğiz?

Benim 12 dakika konuştuğumu söylüyorlar. 1 saniye bile… Herhangi bir FETÖ üyesiyle 1 saniye görüştüğümü ispat etsinler… Ne söylemek lazım bunlara? Yalancı desen hafif kalır. Tüm deliller elinizde. Benim telefonlarımı dinliyorsunuz. Ben biliyorum zaten. Günün 24 saati dinliyorsunuz. Benim mail adresimi de takip ediyorlar.

Neden darbenin üstü örtülmek isteniyor? Neden ByLock listeleri açıklanmıyor. Neden ‘bu işin siyasi ayağı yoktur’ diye açıklama yapılıyor. 248 şehidin hesabı sorulmuyor.

Havuz medyasından hayır gelmez. Bir gazeteci kalemini birilerine kiralamışs o gazeteciden hayır gelmez.

Yürekleri varsa TV’de tartışalım.

4 Comments