“Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasını meşru hale getirmeliyiz “

almanAlman Sol Parti Milletvekili Andrej Hunko, “Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasının resmi olarak tanınması için bir yol bulmalıyız” ifadesini kullandı.

Alman milletvekili, Moskova’da düzenlediği basın toplantısında görüşlerine katıldığı bir siyaset bilimcinin önerisini aktararak, Kırım’ın uluslararası düzeyde Rusya toprağı olarak tanınması için yarımadada yeni bir referandum düzenlenebileceğini söyledi. Hunko, referandumun uluslararası gözlemciler tarafından takip edilebileceğini kaydetti.

Alman Sol Parti’nin Ukrayna krizindeki önceliklerini anlatan Hunko, Minsk Anlaşması’nın hayata geçirilmesini istediklerini ve Rusya’ya yaptırım uygulanmasına karşı olduklarını belirtti.

Kırım ve Sivastopol halkı, 16 Mart’ta referanduma giderek Rusya’ya bağlanma seçeneğini oylamıştı. Kırım’da referanduma katılanların yüzde 96.77’si Rusya ile birleşmeye ‘evet’ derken, Sivastopol’de birleşmeden yana oy kullananların oranı yüzde 95.6 olarak kaydedilmişti.

Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasını işgal olarak tanımlayan Ukrayna ve Batılı ülkeler, Rusya’yı uluslararası hukuku ihlal etmekle suçluyor. Rusya ise Kırım argümanını BM tüzüğünde yer alan ‘halkların kendi kaderini tayin etme hakkı’ ilkesine ve Kosova örneğine dayandırıyor.

1 Comment

  • how to treat hypothyroidism Reply

    15 February 2021 at 12:06

    Thanks for your thoughts. One thing I’ve got noticed is the fact banks in addition to financial institutions understand the spending behaviors of consumers and as well understand that the majority of people max out and about their real credit cards around the breaks. They smartly take advantage of that fact and commence flooding ones inbox in addition to snail-mail box having hundreds of no-interest APR credit cards offers shortly after the holiday season concludes. Knowing that for anyone who is like 98% of American community, you’ll soar at the possible opportunity to consolidate consumer credit card debt and shift balances towards 0 interest rate credit cards. lkkjiln https://thyroidmedi.com – how to treat hypothyroidism

Leave a Comment