Kısa Süre Önce Kurulan “Arap Birliği Ordusu” Kime Karşı Kullanılacak?

arrrArap Birliği Genel Sekreteri Nebil El Arabi, oluşturacakları ortak askeri gücün IŞİD’le mücadelede kullanılabileceğini açıkladı.

 
El Arabi, Rus Kommersant gazetesine verdiği bir mülakatta, Arap Birliği ülkelerinin mart sonunda oluşturmaya karar verdiği ortak askeri güçle ilgili bazı yeni detayları paylaştı.
Ortak askeri gücün belli bir ülkede konuşlandırılmayacağını belirten El Arabi, şunları söyledi: ”Bu, her bir ülkede konuşlanmış acil müdahale güçleri benzeri bir yapıda olacak. Ortak müdahale de yalnızca Arap Birliği Savunma Konseyi’nin kararıyla mümkün olacak. Bu güçler diğer zamanlarda da kendi ülkelerinde kalacak.”

Bununla birlikte El Arabi, ortak güç planına 22 üyeli Arap Birliği’nden 14-15 ülkenin katılacağı bilgisini de verdi ancak ”Şimdilik bu ülkelerin hangileri olacağını açıklayamam” dedi.
El Arabi, ortak askeri gücü Irak ve Levant’ta IŞİD’e karşı kullanmayı planlayıp planlamadıklarıyla ilgili soruya da, ”Evet, planlıyoruz. Ancak böyle bir kararı sadece Savunma Konseyi verebilir” diye yanıt verdi.

 

2 Comments

 • Software testing services Reply

  12 January 2021 at 00:54

  … [Trackback]

  […] Here you will find 14472 additional Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/kisa-sure-once-kurulan-arap-birligi-ordusu-kime-karsi-kullanilacak/ […]

 • rolex podr��bka Reply

  17 January 2021 at 00:46

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/kisa-sure-once-kurulan-arap-birligi-ordusu-kime-karsi-kullanilacak/ […]

Leave a Comment