KKTC Cumhurbaşakanı’ından Erdoğan’a Jet Yanıt!

nnnCumhurbaşkanı Erdoğan, ‘yavru vatan anavatan değil, Türkiye ile iki kardeş ülkeyiz’ diyen KKTC’nin yeni Cumhurbaşkanı Akıncı’yı kastederek “Ağzından çıkanı kulağı duyması lazım” dedi.

 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kuveyt’e gitmeden yaptığı açıklamaların hedefinde KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı vardı.

 
“Bu ifadeler bir sıcaklığın gereğidir. Sayın Akıncı şu anda Kuzey Kıbrıs halkı tarafından seçilmiş bir cumhurbaşkanıdır. Yazılı mesajımı gönderdim, arkadaşlarıma telefonla bağlamalarını söyledim. Kendisini telefonla tebrik edeceğim.

“İki kardeş ülkeyiz” dediğiniz zaman ortaya çok farklı tablolar çıkar. KKTC Cumhurbaşkanı’nın ağzından çıkanı kulağı duyması lazım. Türkiye, Kuzey Kıbrıs’a niye, niçin sahipleniyor. Kardeş olarak bir çalışmanın bile şüphesiz şartları vardır. Yavru vatan olarak çalışmanın bir bedeli vardır. Bu ülke Kuzey Kıbrıs’ta bedel ödemiştir, bedel ödemeye devam etmektedir. Şehitler vermiştir. Sadece kuru kuruya kardeşlikle bu olmuyor. Uluslararası camiada Kuzey Kıbrıs kavgasını veren kim?

AKINCI’DAN JET CEVAP!

Öte yandan Mustafa Akıncı katıldığı canlı yayında Erdoğan’ın açıkalmalarına yanıt verdi: “Sanıyorum ki anlaşılmayacak bir tutum yok. Bu söylemler Türkiye’yle zıtlık arayan, karşıtlık arayan bir seçilmiş cumhurbaşkanının söylemi değil tam tersine Türkiye’yle sağlıklı ama kişilikli bir ilişki isteyen bir söylemdir. Türk kamuoyu tarafından bunun da böyle algılanmasını rica ediyorum.”

 

 

5 Comments

 • sex doll legs Reply

  05 January 2021 at 15:45

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/kktc-cumhurbasakaniindan-erdogana-jet/ […]

 • Quality Engineering Reply

  18 January 2021 at 17:21

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: istanbulpost.com.tr/kktc-cumhurbasakaniindan-erdogana-jet/ […]

 • bandar togel terpercaya Reply

  24 January 2021 at 04:27

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/kktc-cumhurbasakaniindan-erdogana-jet/ […]

 • 주소모아 Reply

  17 February 2021 at 06:10

  … [Trackback]

  […] There you can find 63507 additional Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/kktc-cumhurbasakaniindan-erdogana-jet/ […]

 • my explanation Reply

  28 February 2021 at 22:39

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: istanbulpost.com.tr/kktc-cumhurbasakaniindan-erdogana-jet/ […]

Leave a Comment