Ku Klux Klan Donald Trump’ Destek Verdi

trummmABD’de ırkçı Ku Klux Klan örgütünün eski liderlerinden biri, Cumhuriyetçi Parti aday adayı Donald Trump’a destek verdiğini açıkladı.

ABD’de beyazların üstünlüğünü savunan ırkçı gizli örgüt Ku Klux Klan’ın (KKK) eski lideri olan David Duke, başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti aday adayı Donald Trump’a destek verdiğini açıkladı.“Büyük büyücü” olarak bilinen Duke, daha önce Müslüman ve diğer yabancıları sınırdışı edeceğini belirten Donald Trump’a oy vermeyenlerin ‘’miraslarına ihanet etmiş olacağını’’ iddia etti.Trump’ın dünkü Oklahoma konuşmasından hemen önce, emlak milyarderine desteğini açıklayan bir diğer isim de Cumhuriyetçi Parti eski aday adaylarından New Jersey Valisi Chris Christie oldu.

Duke ve Christie’nin Dolald Trump’a desteği parti içinde fikir ayrılıklarına neden oldu.
Bu arada, Oklahoma konuşması sırasında önünde ‘’KKK Trump’ı destekliyor’’ yazan bir dinleyiciyi fark eden Trump, konuşmasına kısa bir süre ara verdi.

Söz konusu, dinleyici hemen binadan dışarı çıkartıldı.

ABD seçimleriyle ilgili yapılan son anketlerden birine göre, Trump’a destek verenlerin yüzde 20’si köleliğin kaldırılmasını doğru bulmuyor.

382 Comments