Küba’ya İlk Kilise

cubaKüba devriminden sonra inşa edilecek ilk ibadethane, ülkenin güneyinde Pınar del Rio kentinde olacak. 200 metre karelik bir alana inşa edilecek kilisenin adının “Parroquia del Sagrado Corazón de Jesus” adı olacağı ve finansmanının ABD tarafından karşılanacağı belirtildi.

Pınar del Rio papazı Jorge Serpa, 36.000 kişinin yaşadığı kentte bulunan bir tıp fakültesinde eğitim gören yabancı öğrencilerinin çoğunun katolik olduğunu vurgulayarak bir kilise inşası için yapılan müracaata yetkililerin nihayet olumlu cevap verdiğini söyledi.

Havana Başepiskoposluğu’nun vaftiz olanlara dayandırdığı veriye göre Küba nüfusunun yüzde 60’ı Katolik. Ülkede 650 kilise, 340 rahip ve 600 rahibe bulunuyor.

Sırada cami ve sinagog var

Küba basını 56 yıl aradan sonra ilk kez onay verilen kilise inşasını önümüzdeki günlerde diğer dini mabetlerin inşasının da ekleneceğini yazdı.

Küba Komünist Partisi’nin masasında Türkiye, Rusya ve İsrail’den gelen dini talepler olduğu ve bunlara öncelik verileceği ifade ediliyor.

2 Comments

 • CI CD Reply

  12 January 2021 at 05:10

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/kubaya-ilk-kilise/ […]

 • zortilonrel Reply

  07 March 2021 at 19:45

  What¦s Going down i am new to this, I stumbled upon this I’ve found It absolutely useful and it has helped me out loads. I’m hoping to give a contribution & aid different customers like its helped me. Good job.

Leave a Comment