Küçük Kızın Arkasında Duran Gövdesiz Ayaklakların Sırrı Ne? Hayelet mi?

Japonya’da çekilen küçük bir kız çocuğunun fotoğrafında, arkada gözüken bir çift siyah bot tartışma yarattı.

kkk

Japonya’nın Kanagawa ilinde çekilen ve Reddit’e yüklenen bir fotoğraf , sosyal medyada hakkında en çok konuşulanlar arasına girdi. Fotoğrafta, küçük bir kız çocuğunun arkasında bir çift siyah bot gözüküyor.

Daily Mail’de yer alan habere göre, fotoğrafın paylaşıldığı andan itibaren birçok sosyal medya kullanıcısı, botların neden orada olduğu konusunda düşüncelerini ifade etti. Botların bir “samurayın hayaletine” ait olabileceğini belirten kullanıcılar, fotoğrafın çekildiği bölgeye yakın konumda bulunan samuray mezarlığına dikkat çekti.

Fotoğrafı Reddit’te paylaşan ‘Obiaruf’ adlı kullanıcı, fotoğrafı arkadaşının çektiğini belirtirken, görüntü üzerinde herhangi bir fotoşop hilesi uygulanmadığını vurguladı. ‘Obiaruf’, “Bunun herhangi bir şey olduğunu söylemiyorum. Yalnızca gerçekten vücudu olmayan botlar ve bacaklara benziyor” ifadesini kullandı. Fotoğrafı çeken kişi ise o anda küçük kızın arkasında hiç kimsenin yer almadığını savunuyor.

Bir grup kullanıcı ise “hayalet” iddialarının saçmalık olduğunu söylüyor ve görüntünün ışık hilesi ve perspektif nedeniyle meydana geldiğinin altını çiziyor. Kullanıcılar, küçük kızın arkasında gözüken mavi kumaşa dikkat çekiyor ve kızın arkasında birinin saklanmış olduğunu belirtiyor

mm

71 Comments