Küresel Isınma Diye Bir Şey Yok!

U.S. Senator Ted Cruz of Texas claps before speaking at the NRA-ILA Leadership Forum at the George R. Brown Convention Center, the site for the National Rifle Association's annual meeting in HoustonTexas Senatörü Ted Cruz, verilerin Küresel Isınma teorisini desteklemediğini söyledi.

CNN’e konuşan Cruz, “Son 15 yıl içerisinde herhangi bir ısınma tespit edilmiş değil” diyerek kutuplardaki erimenin de küresel ısınmayı kanıtlayan bir gösterge olmadığını söyledi.

Önümüzdeki hafta Senato’ya yeni bir enerji planı sunmaya hazırlanan Senatör, sıcaklıkların artmasının da soğumasının da iklim değişikliğine bağlandığını ve dünya üzerinde meydana gelen her değişikliğin sanki küresel ısınmanın bir sonucuymuş gibi sunulmaya çalışıldığını iddia etti.

“Küresel Isınma”yı 70’li yıllarda ortaya atılan “küresel soğuma” iddialarına benzeten Cruz, “O günlerde de küresel soğumanın çok büyük bir problem olduğunu tekrarlayıp duruyorlardı. Sonra bu iddia düştü. Sonra ortaya küresel ısınma  iddiasını attılar. Şimdi de onun yerine iklim değişikliği iddiası öne sürülüyor. Dünya tarihinde  iklimin değişmediği bir gün bile yok” diye konuştu.New-IPCC-report-disproves-its-own-predictions-on-global-warming

Cruz’un açıklamaları, Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Endonezya’da yaptığı ve Cumhuriyetçi parti tarafından şiddetli bir şekilde kınanan “İklim değişikliğinin belki de dünyanın en korkutucu kitlesel imha silahı olabileceği” cihetindeki açıklamalarından sonra geldi.

126 Comments