Le Monde Gökçek İçin “Çılgın Melih” Dedi!

melih_gokcek_projeAnkara seçimlerindeki şaibe iddiaları Le Monde gazetesine de haber oldu. Fransızların Le Monde gazetesi , dünkü sayısında İstanbul muhabiri Guillaume Perrier imzasıyla, “Çılgın Melih sayesinde, AKP Ankara’daki üstünlüğünü korudu” başlıklı bir habere yer verdi. Ankara’da pek çok sandığa şaibe karıştığını tüm detayları ile anlatan ve Gökçek hakkında 2009 yılında da seçim hileleri yaptığı iddiaları bulunduğunu belirten Le Monde, Melih Gökçek’in hayli ilginç bir portresini de yayınladı.

Başbakan Erdoğan’ın, muhalifleri tarafından “çılgın Melih” diye adlandırılan Gökçek’i atamakta uzun süre tereddüt ettiğini belirten Le Monde, “Ankara sokaklarında kötü bir üne sahip olan Melih Gökçek kavgayı ve provokasyonu seviyor, provokatör ve ölçüsüz üslubu var… Twitter’da sert… Kürtaj tartışmaları sırasında ‘Kadınlar zinadan doğan bebeklerini öldürüyor. Bebekleri öldüreceklerine intihar etsinler’ dedi. Gezi eylemcilerine ‘yabancıların askerleri’, BBC muhabirine ‘ajan’ dedi….

Seçimlerden önce, zevki tartışılacak ve 9 milyon Euro’ya mal olacak Ankara’ya beş kapı, dinozorların olduğu bir park, dev bir cami, teleferik toplu taşıma hattı ve Boğaz’ı Ankara’ya getirme sözü verdi. Oğlunun yönettiği bir televizyon kanalı var, yerel futbol takımı başkanı, 2008 yılında zimmet iddiaları ortaya çıktı ve başkentin sermaye sistemini adam kayırmacılığı üzerine inşa etmekle suçlanıyor. Yoksul sınıfların oylarını garantileme yöntemi olarak 1990’larda kente göçen yoksul halka kömür, gıda ve belediyede ufak işler dağıttı. Bu metot AKP’yi de pek çok zafere götürdü” şeklinde yorumladı…

41 Comments