Londra’ da Sürpriz Buluşma!

Haber: Hülya Karahan

İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas Londra’da bir araya geldi. İkili Hamas’ın hükümet içindeki konumu ve Filistin İsrail barışını konuştu. Bu buluşma uzun bir aradan sonra yapılan önemli bir resmi buluşma oldu, çünkü Livni, İsrail, Filistin barış görüşmelerinde baş müzakereci olarak görev alıyor.

Tzipi Livni Mahmud Abbas‘a Hamas‘ın hükümet içinde her zaman problem çıkaran taraf olduğunu bu yüzden barış görüşmelerinin tekrar başlamasının zor olduğunu söyledi.

1453428716
İsrail kaynakları Livni ve Abbas’ın bir araya gelme sebebinin ; İsrail’in Mahmut Abbas’ın sekteye uğramış olan barış görüşmeleriyle ilgili düşüncelerini almak olduğunu söyledi. İsrailli kaynak, görüşmenin Livni ve Abbas’ın aynı anda Londra’da bulunmasından dolayı gerçekleştiğini belirti.
İsrailli yetkili “Başbakan  Binyamin Netanyahu, Livni tarafından toplantıdan önce Mahmut Abbas ile yapılacak  görüşme  hakkında bilgilendirildi” diye konuştu. İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni Perşembe günüde ABD Dış İşleri Bakanı John Kerry ile ” barış görüşmeleri”ni konuşmak için biraraya gelecek.

1 Comment