Lüks Restoran İnsan Eti Kullandığı İçin Kapatıldı!

meat-dinner İngilterede yayınlanan Daily Mirror Gazetesi’deki habere göre, müşterilere servis edilen yemeklerde insan eti kullanan bir restoran kapatıldı. Nijerya’nın güneydoğu kesiminde yer alan Anambra Eyaleti’nde bulunan restorana polis tarafından baskın yapıldı. Aralarında işletme sahibinin de bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Baskın esnasında güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada 2 adet AK – 47 Kalaşnikov tipi otomatik tüfek, çok sayıda mermi ve personel tarafından kullanılan cep telefonlarının yanı sıra, naylona sarılı iki adet insan kafası ele geçirildi.

Nijerya polisi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, insan kafası kızartmasının restoranın menüsünde yer aldığı ifade edildi. Nijerya polisi, söz konusu restoranın varlığından bölgede görev yapan bir papazın ihbarı sonucu haberdar oldu.

İhbarın sahibi olan papaz verdiği bilgiye göre , restoranda yemek yedikten sonra gelen yüksek hesap karşısında şaşırdığını, restoran çalışanlarına hesabın neden bu kadar yüksek olduğunu sorduğunda ise kendisine cevap veren personellerin ‘‘yediğinin insan eti olduğu’’ ve bu yüzden fiyatların yükseldiğini söylediklerini belirterek, duydukları karşında şoka girdiğini de sözlerine ekledi.

3 Comments

Leave a Comment