Maria Grazia Chiuri’n, Dior’da “Feminist Devrim”i

Maria Grazia Chiuri, Christian Dior‘daki dizginleri eline aldığından beri, tarihsel olarak erkeklerle yönetilen firmayı, feminist değerlerin ve simgelerin kalesi olarak yeniden hizaya getiriyor.

Devrime tam olarak boyun eğmediyse, en azından isyancıları giydirmek için geleneği arıyor. Tarihte en son 1968’deki protestocu kadınları araştırdı ve Instagram nesnesine slogan giydirdi.

Chantilly’nin (narin danteller ve sağlam atlılar için bilinen bir kasaba) Meksika’dan sekiz kişilik bir kadro uçtu ve özel Dior’la donatıldı ve onların senkronize dörtnala koreografisi şovu açtı ve kapattı (elektro gitarlarda canlı bir rock performansı ile serenad yapıldı. Öncü gitarist Alessandro Michele’e esrarengiz bir hava kattı “Show”a

Escaramuza binicileri, Dior‘un evi için mükemmel  keşiflerdi. Adelita tarzı, çılgınca hacimli bir etek, kırmızı bir dudak ve ince ve ışıltılı mücevherler üzerine sarkan, pembemsi bir ceket, 1910–20’nin yeni görünümünü sergiledi.

Meksika Devrim Savaşı’nın yılları. Escaramuza binicileri de sadece pamuklu veya keten giysiler giyer; basit nakışlar, mükemmel nakışlar ve gümüş objeler ile birleşti. Etki dünya ama fantastik.

Aynı şey Chiuri‘nin müşterileri için yarattığı harika kıyafetlerin birçoğu için de söylenebilir. . . İdeal olarak bir viyolonselde alışveriş yapan at, Daha fazla dantel, küçük ahşap boncuklar ve tül fırfırlarü ile yeniden işlenmiş pamuklu dantel elbiseler yer aldı. Etkisi folklorik ve rafine edilmiş.

Ayrı bir elbise olarak giyin, kısa boylu bir erkeğin üzerinde ve pamuktan yapılmış bir ceketle dolu. En çarpıcı frocks, çay lekeli masa örtüleri renginden yapılmış ve bir görünüşte dikişsiz bir etek var. Uzun boylu ve yüksek boyunlu, belki de “benimle evlenin” diyor. Dört dantelden yapılmış beyaz bir dantel elbise. işte bunlar bir Dior Show’unun ayrıntıları…

 

112 Comments