Marquez Sonsuzluğa Sarı Güllerle Uğurlandı!

article-2610023-1D4063D700000578-647_634x475Dünyaca ünlü yazar Gabriel Garcia Marquez tam da adına yakışır bir cenaze töreniyle sarı güller ve kelebeklerle uğurlandı,

Meksika’nın başkenti Meksiko’da binlerce kişi, İspanyol dilinin en büyük yazarlarından biri kabul edilen Gabriel Garcia Marquez’e son bir kez saygılarını sunmak ve veda etmek için Güzel Sanatlar Sarayı’na akın etti.

Perşembe günü 87 yaşında hayata veda eden Marquez’in külleri, ailesi tarafından Güzel Sanatlar Sarayı’na getirildi. Saray çevresinde toplanan binlerce kişi, dakikalarca alkış tutarak ünlü yazarı karşıladı.Bl1YWIBCMAA4JI_

Tüm dünyada milyonlarca hayranı bulunan yazarın küllerinin  bulunduğu kap, 56 yılını paylaştığı eşi Mercedes Barcha ile oğulları Gonzalo ve Rodrigo tarafından Güzel Sanatlar Sarayı’nın lobisindeki siyah kaideye yerleştirildi. Kabın önüne ise Marquez’in en sevdiği çiçek olan sarı bir gül yerleştirildi.

Sevdikleri tarafından kısaca “Gabo” olarak anılan yazarın hayranları, üç saat boyunca halka açılan lobideki kaidenin önünden geçebilmek için bir kilometrelik kuyruk oluşturdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Comment