Mehriban Aliyeva Bize Çok Güzel Bir Menemen Yaptı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Mehriban Aliyeva’nın güzel yemek yaptığını söyleyen ünlü Rus gazeteci Mihail Gusman, “Mehriban Aliyeva Londra’da bize harika bir menemen yaptı, hala unutamıyorum” açıklamasında bulundu.

 

Sputniknews’de yer alan habere göre, Rus radyosuna konuşan Gusman, Aliyeva’nın devlet yetkilisi dışında insani özelliklerini de övdü. Gusman, Aliyeva ile ilgili bir anekdotunu da paylaştı.

GECE CANIMIZ MENEMEN ÇEKTİ’

“Sayın Aliyeva çok güzel yemek yapıyor. Buna şahidim” diye söze başlayan gazeteci, Londra’da 2012’de düzenlenen Olimpiyatlar zamanında, Azerbaycan Günü vesilesiyle bir otelin restoranında geçirdiği akşamı anlattı: “Yaklaşık 30 davetli vardı. Gece yarısıydı. Bakülü arkadaşlardan biri, ‘Bakü’de çoğu kişinin sevdiği bir yemek var, menemen’ diyince, arkadaşlardan biri esprili bir şekilde ‘Keşke olsaydı da yeseydik’ dedi.”

‘MEHRİBAN HANIM MUTFAĞA GİDİP BİZE MENEMEN HAZIRLADI’

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in de muhabbet üzerine canının menemen çektiğini aktaran Gusman, devam etti: “Durum böyle olunca Mehriban hanım ‘Gerçekten menemen ister misiniz?’ diye sorunca, herkes kafasını sallayarak evet dedi.”

Aliyeva’nın bunun üzerine restoran mutfağına girdiğini anlatan Rus gazeteci Gusman, “Düşünün, restoranda çok sayıda insan vardı. 5-10 dakika geçip Mehriban hanım geri dönmeyince meraklandım. Mutfağa girince şu manzarayla karşılaştım: Mehriban hanım beyaz aşçı önlüğü giymiş, çevresinde 3 aşcı eşliğinde büyük bir menemen hazırlıyor. Tam 30 kişilik” diye konuştu.

‘GÖZLERİMİZE İNANAMADIK’

Gusman, ilginç anekdotunu şöyle tamamladı: “Kaç tane domates ve yumurta kullanıldı hayal edin. Aşçılar kocaman tavadaki menemeni masaya getirdi. Gözlerime inanamadım. Bu olayı hiç unutamıyorum.”

139 Comments